Město podpoří festival Meeting Brno víceletou dotací do roku 2027 - Tiskový servis

Město podpoří festival Meeting Brno víceletou dotací do roku 2027

  • 10. července 2024
  • 1 minuta čtení

Už od roku 2016 se festival Meeting Brno věnuje závažným tématům a vytváří prostor pro dialog. A na brněnské kulturní mapě má své pevné místo. Město jej podpoří víceletou dotací, kterou bude čerpat mezi lety 2025–2027. Celkem půjde o 9 milionů korun. Radní dnes na svém jednání s tímto záměrem souhlasili.

„Široký záběr a nevšední ponor do zvolených témat, tak bychom mohli popsat festival Meeting Brno. Dlouhodobě se věnuje zpřítomňování nejen brněnské historie a zprostředkovávání dialogu mezi lidmi různých názorů, vyznání či národností. Festival se už stal brněnskou tradicí začátku léta,“ nastínila radní pro oblast školství Irena Matonohová a dodala: „Město jeho aktivity podporovalo víceletou dotací, která skončila s letošním ročníkem. Jsem tedy velmi ráda, že s podporou festivalu budeme pokračovat. Celkem půjde o 9 milionů korun na následující tři roky – tedy na každý rok 3 miliony korun až do roku 2027.“ 

Dotaci bude moci spolek MEETING BRNO, z. s., uplatnit na velké množství výdajů, které budou konkretizovány ve smlouvě. Půjde o cestovné a vše spojené s touto oblastí, propagaci a vydavatelské služby, nájem a pronájem, služby obecně, honoráře a osobní náklady, do nichž patří mzdy, odvody či daně.

Další články z rubriky