Přeskočit na obsah

Město podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru Hády

18. listopadu 2020
Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Pozemkového spolku Hády se obrátila na statutární město Brno s žádostí o dotaci na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu v lokalitě Lamacentra v lomu na Hádech. Tu dnes podpořila Rada města Brna a nyní ji musí schválit brněnské zastupitelstvo.

Dotace bude sloužit na mzdu lektora provádějícího environmentální výchovu. Lektor v roli průvodce návštěvníky seznamuje s místní přírodou, důvody a způsoby její ochrany, s historií lokality, možným ekologickým ohrožením atd. Také představuje chovaná zvířata a odpovídá na dotazy. V návštěvní dny zde pracují dva až tři lektoři, ve dnech speciálních akcí ještě více.

Lamacentrum na Hádech ročně navštíví asi 20 000 lidí, čímž se řadí mezi nejnavštěvovanější instituce environmentální výchovy v republice. Navíc se zaměřuje na děti a handicapované. Proto jsem jejich žádost na dotaci ve výši 350 544 Kč podpořil a věřím, že ji schválí také brněnské zastupitelstvo,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí práce v oblasti environmentálního vzdělávání a výuky je také péče o chovaná zvířata, příprava výukových pomůcek a výukové náplně pro děti, mládež a handicapované, komunikace se školami, související administrativa, další vzdělávání lektorů a podobně. Dotace, která zaplatí jednoho lektora, umožní centru fungovat v zavedeném režimu a zároveň nadále zlepšovat kvalitu jeho služeb.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.