Přeskočit na obsah

Město podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru Hády

18. listopadu 2020

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Pozemkového spolku Hády se obrátila na statutární město Brno s žádostí o dotaci na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu v lokalitě Lamacentra v lomu na Hádech. Tu dnes podpořila Rada města Brna a nyní ji musí schválit brněnské zastupitelstvo.

Dotace bude sloužit na mzdu lektora provádějícího environmentální výchovu. Lektor v roli průvodce návštěvníky seznamuje s místní přírodou, důvody a způsoby její ochrany, s historií lokality, možným ekologickým ohrožením atd. Také představuje chovaná zvířata a odpovídá na dotazy. V návštěvní dny zde pracují dva až tři lektoři, ve dnech speciálních akcí ještě více.

Lamacentrum na Hádech ročně navštíví asi 20 000 lidí, čímž se řadí mezi nejnavštěvovanější instituce environmentální výchovy v republice. Navíc se zaměřuje na děti a handicapované. Proto jsem jejich žádost na dotaci ve výši 350 544 Kč podpořil a věřím, že ji schválí také brněnské zastupitelstvo,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí práce v oblasti environmentálního vzdělávání a výuky je také péče o chovaná zvířata, příprava výukových pomůcek a výukové náplně pro děti, mládež a handicapované, komunikace se školami, související administrativa, další vzdělávání lektorů a podobně. Dotace, která zaplatí jednoho lektora, umožní centru fungovat v zavedeném režimu a zároveň nadále zlepšovat kvalitu jeho služeb.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.