Město podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru Hády - Tiskový servis

Město podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru Hády

  • 18. listopadu 2020
  • 2 minuty čtení

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Pozemkového spolku Hády se obrátila na statutární město Brno s žádostí o dotaci na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu v lokalitě Lamacentra v lomu na Hádech. Tu dnes podpořila Rada města Brna a nyní ji musí schválit brněnské zastupitelstvo.

Dotace bude sloužit na mzdu lektora provádějícího environmentální výchovu. Lektor v roli průvodce návštěvníky seznamuje s místní přírodou, důvody a způsoby její ochrany, s historií lokality, možným ekologickým ohrožením atd. Také představuje chovaná zvířata a odpovídá na dotazy. V návštěvní dny zde pracují dva až tři lektoři, ve dnech speciálních akcí ještě více.

Lamacentrum na Hádech ročně navštíví asi 20 000 lidí, čímž se řadí mezi nejnavštěvovanější instituce environmentální výchovy v republice. Navíc se zaměřuje na děti a handicapované. Proto jsem jejich žádost na dotaci ve výši 350 544 Kč podpořil a věřím, že ji schválí také brněnské zastupitelstvo,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí práce v oblasti environmentálního vzdělávání a výuky je také péče o chovaná zvířata, příprava výukových pomůcek a výukové náplně pro děti, mládež a handicapované, komunikace se školami, související administrativa, další vzdělávání lektorů a podobně. Dotace, která zaplatí jednoho lektora, umožní centru fungovat v zavedeném režimu a zároveň nadále zlepšovat kvalitu jeho služeb.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky