Přeskočit na obsah

Město podpoří dietní stravování ve školách a školských zařízeních

20. ledna 2021

Stravování žáků s bezlaktózovými, bezlepkovými a jinými dietami podporuje návrh na poskytnutí neinvestičního příspěvku školním jídelnám a mateřským a základním školám zřizovaným městem Brnem a jeho městskými částmi. Pokud rozhodnutí radních schválí zastupitelé, příspěvek v hodnotě 2 milionů korun bude rozdělen mezi více než čtyřicet zařízení.

„Příprava dietních pokrmů pro žáky s různorodými potravinovými omezeními je nesnadná, proto město poskytne podporu jednotlivým školám a školským zařízením, které se jejich přípravě věnují,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Brno vyčlenilo ze svého rozpočtu 2 miliony korun pro 43 školních jídelen. Tento příspěvek je určen například na nákup speciálního kuchyňského náčiní nebo odborné literatury, která se věnuje přímo daným potravinovým intolerancím, nebo na další vzdělávání personálu. Jsme si vědomi, že se nároky na školní jídelny a jejich personál zvyšují. Naší snahou je jejich soustavná podpora a zlepšování kvality,“ dodala Markéta Vaňková.

 Konečná strategie rozdělování příspěvku záleží na množství vydaných porcí dietního jídla v jídelně. „V případě, že v roce 2021 škola vydává 1–2 porce denně, získá příspěvek 2000 korun měsíčně. Zařízení vydávající 3–4 porcí denně obdrží měsíčně 4000 korun, a pokud jídelna vaří více než 5 porcí dietního jídla, příspěvek činí 5000 korun měsíčně. Celkové náklady pro všechny školy jsou 200 tisíc korun za měsíc. Podpora bude letos vyplácena 43 školním jídelnám po dobu 10 měsíců. Město Brno přispívá na dietní stravování již od roku 2018,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.