Přeskočit na obsah

Město podpoří dietní stravování v brněnských školách a školských zařízeních i letos

20. dubna 2022
Ve městě Brně je 44 školských zařízení, která poskytují dětem a žákům dietní stravování. A právě pro ně schválili brněnští radní příspěvek v celkové výši 2 411 000 korun. Poskytnutí tohoto příspěvku musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Město Brno přispívá na dietní stravování již od roku 2018. „Jsme si vědomi, že příprava pokrmů pro děti s potravinovým omezením, ať už se jedná o bezlepkovou, bezlaktózovou či bezmléčnou stravu, je pro zaměstnance jídelen práce navíc. Proto nám připadá správné podpořit tato školská zařízení. Příspěvek pak mohou použít na nenárokové složky platu a odvody pro zaměstnance připravující dietní stravu, dále pak také na pořízení kuchyňského náčiní, nákup odborné literatury nebo zajištění dalšího vzdělávání zaměstnanců,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Výše získaného příspěvku se liší podle počtu dietních strávníků. „Pokud škola vydává 1–6 porcí denně, obdrží příspěvek 3000 korun měsíčně. Školské zařízení vydávající 7–19 porcí denně získá měsíčně 6000 korun. Jídelny, které vaří pro více než 20 dietních strávníků, pak dosáhnou na příspěvek 10000 korun měsíčně. V letošním roce poskytneme celkem 2 411 000 korun, které poputují do 44 jídelen v mateřských a základních školách zřizovaných městem Brnem či jeho městskými částmi,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Nejvíce porcí dietních jídel za rok vydají ve školní jídelně na náměstí Svornosti 7 a Jihomoravském náměstí 2, dále pak ve školní jídelně Masarova 11, Bakalovo nábřeží 8, Laštůvkova 77 a Nádvorní 1,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.