Přeskočit na obsah

Město podpoří dietní stravování v brněnských školách a školských zařízeních i letos

20. dubna 2022

Ve městě Brně je 44 školských zařízení, která poskytují dětem a žákům dietní stravování. A právě pro ně schválili brněnští radní příspěvek v celkové výši 2 411 000 korun. Poskytnutí tohoto příspěvku musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Město Brno přispívá na dietní stravování již od roku 2018. „Jsme si vědomi, že příprava pokrmů pro děti s potravinovým omezením, ať už se jedná o bezlepkovou, bezlaktózovou či bezmléčnou stravu, je pro zaměstnance jídelen práce navíc. Proto nám připadá správné podpořit tato školská zařízení. Příspěvek pak mohou použít na nenárokové složky platu a odvody pro zaměstnance připravující dietní stravu, dále pak také na pořízení kuchyňského náčiní, nákup odborné literatury nebo zajištění dalšího vzdělávání zaměstnanců,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Výše získaného příspěvku se liší podle počtu dietních strávníků. „Pokud škola vydává 1–6 porcí denně, obdrží příspěvek 3000 korun měsíčně. Školské zařízení vydávající 7–19 porcí denně získá měsíčně 6000 korun. Jídelny, které vaří pro více než 20 dietních strávníků, pak dosáhnou na příspěvek 10000 korun měsíčně. V letošním roce poskytneme celkem 2 411 000 korun, které poputují do 44 jídelen v mateřských a základních školách zřizovaných městem Brnem či jeho městskými částmi,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Nejvíce porcí dietních jídel za rok vydají ve školní jídelně na náměstí Svornosti 7 a Jihomoravském náměstí 2, dále pak ve školní jídelně Masarova 11, Bakalovo nábřeží 8, Laštůvkova 77 a Nádvorní 1,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.