Přeskočit na obsah

Město podpoří dietní stravování v brněnských školách a školských zařízeních i letos

20. dubna 2022
Ve městě Brně je 44 školských zařízení, která poskytují dětem a žákům dietní stravování. A právě pro ně schválili brněnští radní příspěvek v celkové výši 2 411 000 korun. Poskytnutí tohoto příspěvku musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Město Brno přispívá na dietní stravování již od roku 2018. „Jsme si vědomi, že příprava pokrmů pro děti s potravinovým omezením, ať už se jedná o bezlepkovou, bezlaktózovou či bezmléčnou stravu, je pro zaměstnance jídelen práce navíc. Proto nám připadá správné podpořit tato školská zařízení. Příspěvek pak mohou použít na nenárokové složky platu a odvody pro zaměstnance připravující dietní stravu, dále pak také na pořízení kuchyňského náčiní, nákup odborné literatury nebo zajištění dalšího vzdělávání zaměstnanců,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Výše získaného příspěvku se liší podle počtu dietních strávníků. „Pokud škola vydává 1–6 porcí denně, obdrží příspěvek 3000 korun měsíčně. Školské zařízení vydávající 7–19 porcí denně získá měsíčně 6000 korun. Jídelny, které vaří pro více než 20 dietních strávníků, pak dosáhnou na příspěvek 10000 korun měsíčně. V letošním roce poskytneme celkem 2 411 000 korun, které poputují do 44 jídelen v mateřských a základních školách zřizovaných městem Brnem či jeho městskými částmi,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Nejvíce porcí dietních jídel za rok vydají ve školní jídelně na náměstí Svornosti 7 a Jihomoravském náměstí 2, dále pak ve školní jídelně Masarova 11, Bakalovo nábřeží 8, Laštůvkova 77 a Nádvorní 1,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.