Přeskočit na obsah

Město plánuje vytvořit lodní bezbariérovou zastávku

25. září 2019

Rada města Brna dnes na svém zasedání schválila smlouvu mezi městem Brnem a Dopravním podnikem města Brna o právu provést stavbu bezbariérové zastávky lodní dopravy Osada, a to na pozemcích patřících městu. Stavba bude provedena dle projektové dokumentace zpracované společností CAB minerals, s. r. o.

„Ačkoliv lodní doprava v Brně slouží zejména pro turisty a výletníky, snažíme se ji stále zlepšovat. Nová bezbariérová zastávka Osada nabídne při nastupování mnohem větší komfort zejména pro handicapované. Velmi mě proto těší, že jsme se s Dopravním podnikem dohodli na jejím vytvoření,“ uvedl radní pro investice David Grund.

Nová zastávka bude umístěna mezi stávající zastávkou Osada a zastávkou Sokolské koupaliště. Tyto zastávky budou zrušeny.

Smlouva o právu provést stavbu bude bezúplatná. Jsou v ní uvedeny konkrétní pozemky a také ostatní podmínky určující další postup povolení stavby, její realizaci a také majetkoprávní vypořádání po kolaudaci stavby.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.