Přeskočit na obsah

Město plánuje vytvořit lodní bezbariérovou zastávku

25. září 2019
Rada města Brna dnes na svém zasedání schválila smlouvu mezi městem Brnem a Dopravním podnikem města Brna o právu provést stavbu bezbariérové zastávky lodní dopravy Osada, a to na pozemcích patřících městu. Stavba bude provedena dle projektové dokumentace zpracované společností CAB minerals, s. r. o.

„Ačkoliv lodní doprava v Brně slouží zejména pro turisty a výletníky, snažíme se ji stále zlepšovat. Nová bezbariérová zastávka Osada nabídne při nastupování mnohem větší komfort zejména pro handicapované. Velmi mě proto těší, že jsme se s Dopravním podnikem dohodli na jejím vytvoření,“ uvedl radní pro investice David Grund.

Nová zastávka bude umístěna mezi stávající zastávkou Osada a zastávkou Sokolské koupaliště. Tyto zastávky budou zrušeny.

Smlouva o právu provést stavbu bude bezúplatná. Jsou v ní uvedeny konkrétní pozemky a také ostatní podmínky určující další postup povolení stavby, její realizaci a také majetkoprávní vypořádání po kolaudaci stavby.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.