Město plánuje rekonstrukci dalšího úseku Křenové

  • 18. listopadu 2019
  • 1 minuta čtení
(and) – Zbývající část Křenové čeká rekonstrukce. Brněnští radní minulý týden schválili investiční záměr na práce v úseku od křižovatky s ulicí Špitálka po most přes řeku Svitavu. V tomto místě je v plánu rekonstrukce tramvajových kolejí. Aby se touto akcí neznemožnila budoucí přestavbu ulice a například začlenění cyklistické dopravy či parkování, bylo nutné zaktualizovat využití uličního prostoru.

Plánovaná oprava naváže na rekonstrukci zastávek a tramvajové trati od křížení s Kolištěm po křižovatku se Špitálkou, která proběhla v roce 2017. Při plánování budoucí podoby ulice je v plánu zohlednit současnou šířku komunikace, legalizaci parkování, bezbariérové zastávky i trasy pro cyklisty. Konkrétní technické řešení bude upřesněné v projektové dokumentaci, kterou město zatím nemá.

Příprava veškeré dokumentace a potřebných materiálů se odhaduje na 18 měsíců, realizace pak na asi půl roku. Podle předběžných odhadů by si rekonstrukce měla vyžádat investici přesahující 110 milionů korun včetně DPH. Zatím se jedná o investiční záměr, termín realizace tedy není v tuto chvíli přesně známý. Jeho schválení ale umožní sladit záměry města s chystanou rekonstrukcí tramvajové trati, kterou plánuje Dopravní podnik města Brna.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít