Přeskočit na obsah

Město opraví zázemí tří sportovišť

13. května 2020

Opravu nevyhovujícího technického zázemí si žádají sportoviště v hale Morenda, v plaveckém bazénu Ponávka a v hale Vodova. Radní dnes vybrali na základě doporučení komise dodavatele pro veřejné zakázky na rekonstrukci těchto objektů. Město Brno je vlastníkem všech tří sportovních areálů.

„Všechny tři rekonstrukce započnou v květnu a hotovo by mělo být do konce července letošního roku. Celkové náklady na opravu jsou 1 708 342 korun včetně DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Opravu prostor bývalé strojovny, které poslouží pro zřízení nové posilovny v hale Morenda, zajistí firma ZERASTAV s.r.o. Rekonstrukce připraví stávající nevyhovující prostor pro potřeby posilovny, umožní tak dané prostory dále využít jako zázemí sportovců a veřejnosti.

Správu rozvodů kanalizace v bazénu Ponávka, které jsou v havarijním stavu, uskuteční firma STOS-TZ Brno, s.r.o. Odstranění opotřebení o oprava kanalizace zajistí provozuschopný stav sportoviště. Rekonstrukci střechy v objektu A-sport Vodova v areálu Městská haly míčových sportů Vodova provede firma W. H. A. system spol. s r.o.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.