Přeskočit na obsah

Město opraví zázemí tří sportovišť

13. května 2020
Opravu nevyhovujícího technického zázemí si žádají sportoviště v hale Morenda, v plaveckém bazénu Ponávka a v hale Vodova. Radní dnes vybrali na základě doporučení komise dodavatele pro veřejné zakázky na rekonstrukci těchto objektů. Město Brno je vlastníkem všech tří sportovních areálů.

„Všechny tři rekonstrukce započnou v květnu a hotovo by mělo být do konce července letošního roku. Celkové náklady na opravu jsou 1 708 342 korun včetně DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Opravu prostor bývalé strojovny, které poslouží pro zřízení nové posilovny v hale Morenda, zajistí firma ZERASTAV s.r.o. Rekonstrukce připraví stávající nevyhovující prostor pro potřeby posilovny, umožní tak dané prostory dále využít jako zázemí sportovců a veřejnosti.

Správu rozvodů kanalizace v bazénu Ponávka, které jsou v havarijním stavu, uskuteční firma STOS-TZ Brno, s.r.o. Odstranění opotřebení o oprava kanalizace zajistí provozuschopný stav sportoviště. Rekonstrukci střechy v objektu A-sport Vodova v areálu Městská haly míčových sportů Vodova provede firma W. H. A. system spol. s r.o.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.