Přeskočit na obsah

Město opraví zázemí tří sportovišť

13. května 2020
Opravu nevyhovujícího technického zázemí si žádají sportoviště v hale Morenda, v plaveckém bazénu Ponávka a v hale Vodova. Radní dnes vybrali na základě doporučení komise dodavatele pro veřejné zakázky na rekonstrukci těchto objektů. Město Brno je vlastníkem všech tří sportovních areálů.

„Všechny tři rekonstrukce započnou v květnu a hotovo by mělo být do konce července letošního roku. Celkové náklady na opravu jsou 1 708 342 korun včetně DPH,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Opravu prostor bývalé strojovny, které poslouží pro zřízení nové posilovny v hale Morenda, zajistí firma ZERASTAV s.r.o. Rekonstrukce připraví stávající nevyhovující prostor pro potřeby posilovny, umožní tak dané prostory dále využít jako zázemí sportovců a veřejnosti.

Správu rozvodů kanalizace v bazénu Ponávka, které jsou v havarijním stavu, uskuteční firma STOS-TZ Brno, s.r.o. Odstranění opotřebení o oprava kanalizace zajistí provozuschopný stav sportoviště. Rekonstrukci střechy v objektu A-sport Vodova v areálu Městská haly míčových sportů Vodova provede firma W. H. A. system spol. s r.o.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.