Přeskočit na obsah

Město opraví tři neobyvatelné byty

06. prosince 2021

Vybydlené byty po bývalých nájemnících na Tržní a Vlhké i byt, do kterého zateklo a vytvořila se plíseň. Ty budou už začátkem příštího roku zářit novotou, připravené přivítat nové obyvatele. Město do jejich rekonstrukce investuje zhruba 600 tisíc korun.

Výběrové řízení na opravu bytu na Vlhké 4 a Tržní 2 vyhrála v obou případech stejná společnost, a to CEPPRE, s. r. o., která nabídla nejnižší cenu. Práce na Vlhké provede za 198 747,74 Kč bez DPH, na Tržní za 176 388,23 Kč bez DPH. Dělníky čeká například hygienické vyčištění bytu, vystěhování nábytku a nepořádku, oprava ovládání oken, výměna žaluzií, výměna dveří, oprava omítek, výměna podlahy, oprava osvětlení, dodávka nové kuchyňské linky aj.

„U obou domů je vysoutěžená cena nakonec nižší, než se předpokládalo, což zvláště v této době, kdy se ceny ve stavebnictví neustále zvedají, považuji za úspěch. Smlouvy se zhotovitelem už máme podepsané a na práce má dva měsíce. Už v prvních měsících příštího roku tak budou moci být byty opět nabídnuty k pronájmu,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Byt na Oranžové 2 si vyžádal opravy kvůli zatečení vody po silném dešti. „Byt byl kompletně promočený, takže se ve všech prostorách vytvořila plíseň. Zdi a stropy je od ní potřeba vyčistit, opravit omítky a znovu vymalovat,“ přiblížil Jiří Oliva. Vedle toho dojde k opravě elektroinstalace, dodávce nové kuchyňské linky nebo k výměně dveří.

Rekonstrukci pro město provede David Presl, jeho nabídková cena činila 195 649,16 Kč bez DPH. I tento byt má být hotový do dvou měsíců.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.