Přeskočit na obsah

Město opraví tři neobyvatelné byty

06. prosince 2021
Vybydlené byty po bývalých nájemnících na Tržní a Vlhké i byt, do kterého zateklo a vytvořila se plíseň. Ty budou už začátkem příštího roku zářit novotou, připravené přivítat nové obyvatele. Město do jejich rekonstrukce investuje zhruba 600 tisíc korun.

Výběrové řízení na opravu bytu na Vlhké 4 a Tržní 2 vyhrála v obou případech stejná společnost, a to CEPPRE, s. r. o., která nabídla nejnižší cenu. Práce na Vlhké provede za 198 747,74 Kč bez DPH, na Tržní za 176 388,23 Kč bez DPH. Dělníky čeká například hygienické vyčištění bytu, vystěhování nábytku a nepořádku, oprava ovládání oken, výměna žaluzií, výměna dveří, oprava omítek, výměna podlahy, oprava osvětlení, dodávka nové kuchyňské linky aj.

„U obou domů je vysoutěžená cena nakonec nižší, než se předpokládalo, což zvláště v této době, kdy se ceny ve stavebnictví neustále zvedají, považuji za úspěch. Smlouvy se zhotovitelem už máme podepsané a na práce má dva měsíce. Už v prvních měsících příštího roku tak budou moci být byty opět nabídnuty k pronájmu,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Byt na Oranžové 2 si vyžádal opravy kvůli zatečení vody po silném dešti. „Byt byl kompletně promočený, takže se ve všech prostorách vytvořila plíseň. Zdi a stropy je od ní potřeba vyčistit, opravit omítky a znovu vymalovat,“ přiblížil Jiří Oliva. Vedle toho dojde k opravě elektroinstalace, dodávce nové kuchyňské linky nebo k výměně dveří.

Rekonstrukci pro město provede David Presl, jeho nabídková cena činila 195 649,16 Kč bez DPH. I tento byt má být hotový do dvou měsíců.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.