Přeskočit na obsah

Město opraví rozvody v hale Vodova

20. května 2020
Vnitřní rozvody ve velké hale míčových sportů v areálu Vodova jsou v havarijním stavu. Radní dnes vybrali pro veřejnou zakázku na opravu vnitřních rozvodů vody a kanalizace v této hale nabídku Pavla Čepka za 383 020 korun včetně DPH.

„Brno je vlastníkem areálu, který provozuje městská společnost STAREZ-SPORT. Smyslem opravy opotřebených vnitřních rozvodů zdravotechnické instalace je jejich uvedení do provozuschopného stavu. Práce začnou 22. května, hotovo bude do konce června,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Součástí víceúčelového sportovního areálu Vodova jsou velká a malá hala míčových sportů a venkovní kluziště. Sídlí zde několik sportovních klubů, v blízkosti se nachází víceúčelová sportovní hala Srbská. Velká hala míčových sportů má pro basketbalové zápasy kapacitu až 3 500 míst, na kulturní a společenské akce
5 500 sedících diváků.

Historie celého areálu se váže k období první republiky. Stadion, který vznikl v té době na periferii Králova Pole, sloužil především k sokolským sletům. Další přístavbou tribun dostala Vodova přibližně takovou podobu, v jaké ji známe dnes. Malá hala byla uvedena do provozu v roce 2001.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.