Přeskočit na obsah

Město opraví rozvody v hale Vodova

20. května 2020

Vnitřní rozvody ve velké hale míčových sportů v areálu Vodova jsou v havarijním stavu. Radní dnes vybrali pro veřejnou zakázku na opravu vnitřních rozvodů vody a kanalizace v této hale nabídku Pavla Čepka za 383 020 korun včetně DPH.

„Brno je vlastníkem areálu, který provozuje městská společnost STAREZ-SPORT. Smyslem opravy opotřebených vnitřních rozvodů zdravotechnické instalace je jejich uvedení do provozuschopného stavu. Práce začnou 22. května, hotovo bude do konce června,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Součástí víceúčelového sportovního areálu Vodova jsou velká a malá hala míčových sportů a venkovní kluziště. Sídlí zde několik sportovních klubů, v blízkosti se nachází víceúčelová sportovní hala Srbská. Velká hala míčových sportů má pro basketbalové zápasy kapacitu až 3 500 míst, na kulturní a společenské akce
5 500 sedících diváků.

Historie celého areálu se váže k období první republiky. Stadion, který vznikl v té době na periferii Králova Pole, sloužil především k sokolským sletům. Další přístavbou tribun dostala Vodova přibližně takovou podobu, v jaké ji známe dnes. Malá hala byla uvedena do provozu v roce 2001.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.