Přeskočit na obsah

Město opět přispělo na stipendia pro nejlepší doktorské studenty programu Brno Ph.D. Talent

01. února 2021

Prestižní soutěž pro mladé vědecké talenty zná své vítěze. Ze 130 přihlášek do programu Brno Ph.D. Talent 2020 bylo vybráno 25 studentů prvních ročníků doktorských programů brněnských univerzit. Soutěžní projekty i samotné uchazeče hodnotili špičkoví vědci převážně ze zahraničí, ale i České republiky.

Důležitým prvkem tohoto programu je možnost nabídnout lepší podmínky talentovaným doktorandům a tím je také přilákat do Brna. Díky této podpoře přichází i řada nadaných doktorandů ze zahraničí a mnoho z nich pak v Brně zůstává pracovat v návaznosti na svůj výzkum, což je dobré pro rozvoj regionu jako místa založeného na podpoře znalostní ekonomiky,“ vysvětluje dlouhodobou podporu programu ze strany města Brna ředitel JCMM, z. s. p. o., Miloš Šifalda.

Po tři následující roky budou vybraní studenti pobírat finanční podporu v celkové výši 300 000 Kč.  Ocenění putuje do rukou českých i zahraničních doktorandů (Francie, Itálie, Ukrajina či Slovensko) na přírodovědných a technických oborech Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně. Soutěž probíhá v anglickém jazyce, letos se navíc žadatelé i hodnotitelé museli popasovat s komplikacemi způsobenými pandemií covid-19. Poslední kolo, probíhající tradičně před komisí složenou z vědeckých expertů, se uskutečnilo historicky poprvé online. 

Pro město Brno je podpora talentů jednou z priorit a velice si ceníme toho, že o stipendijní program Brno Ph.D. Talent je ze strany doktorských studentů každý rok enormní zájem. To jen dokazuje vysokou úroveň místních univerzit a vědecko-výzkumných center. Vybraných 25 stipendistů se připojí k oceněným talentům z minulých let a budou se moci díky dotaci města naplno věnovat vědecké kariéře a nadále tak přispívat k prestiži Brna jako centra znalostí a inovací,“ sdělil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Dotaci poskytuje statutární město Brno. Projekt je součástí Regionální inovační strategie. Jeho realizaci zajišťuje JCMM, z. s. p. o. Vedle nadšení pro daný obor a vynikající výsledky v předchozích soutěžích hraje roli znalost anglického jazyka pro vědeckou práci.   

Kontakty:
veronika.hollerova@jcmm.cz PR, marketing, média, T: 777 908 294
barbora.dofkova@jcmm.cz podrobnosti k projektu, T: 724 929 257

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.