Přeskočit na obsah

Město ocenilo nejlepší pedagogy. Jsou z nich Učitelé roku

28. března 2019 1 minuta čtení
(ral) - Den učitelů se na Nové radnici slaví tradičně - udílením titulu Učitel roku. Letos jej z rukou prvního náměstka Petra Hladíka a radního Jaroslava Suchého převzala šestice kantorů.

Učitel roku je titul, který každoročně získají nejvýraznější pedagogické osobnosti a dlouholetí pedagogové. Město tak oceňuje jejich mimořádné nasazení a nadstandardní práci. Letos se k laureátům zařadily Renata Opršalová, ředitelka MŠ Údolní, Renata Hriadelová, učitelka I. stupně ze ZŠ a MŠ Pastviny, a Lenka Špačková, ředitelka ZŠ Bosonožská. Za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost si titul odnesly Dana Lindovská, ředitelka MŠ Sněhurka (Bořetická), Dagmar Spáčilová, učitelka ze ZŠ Hroznová, a Lenka Svobodová, učitelka ze ZŠ Novolíšeňská.

Pedagogy k ocenění navrhují ředitelé nebo pedagogické kolektivy škol zřizovaných statutárním městem Brnem a městskými částmi, členové školské rady nebo například ředitelka Jihomoravského inspektorátu ČŠI. Letos se sešlo celkem 54 návrhů na ocenění 32 pedagogických pracovníků. 

K rozhodujícím kritériím pro výběr vítězů patří vedle mimořádné pedagogické, odborné a publikační činnosti třeba uplatnění moderních a efektivních vzdělávacích metod nebo zapojení do mezinárodních programů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.