Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci k výstavbě mateřské školy v lokalitě Západní brána ve Starém Lískovci - Tiskový servis

Město nechá zpracovat projektovou dokumentaci k výstavbě mateřské školy v lokalitě Západní brána ve Starém Lískovci

  • 16. června 2021
  • 2 minuty čtení

Nová, sedmitřídní mateřská škola v lokalitě Západní brána ve Starém Lískovci má zase o něco blíže k realizaci. Brněnští radní dnes schválili zadávací podmínky veřejné zakázky „Mateřská škola v lokalitě Západní brána – projektová dokumentace a další služby“ a výzvu k podání nabídek.

Město ve spolupráci se soukromými investory připravuje ve Starém Lískovci výstavbu v nezastavěném prostoru na jižní straně Jihlavské ulice. V lokalitě nazvané Západní brána by měla postupně vzniknout nová městská čtvrť s byty, polyfunkčními objekty, plochami zeleně i tramvajovou zastávkou. Podle předpokladu zde přibude 3 500 až 4 000 obyvatel, převážně mladých rodin s dětmi. Pro ně chce město vybudovat vícetřídní mateřskou školu, jejíž část by se mohla do budoucna využít jako prvostupňová základní škola.

„Novostavba areálu mateřské školy v městské části Starý Lískovec bude umístěna při ulici U Penzionu. V areálu zabírajícím zhruba plochu 4 500 m2 by měla vzniknout maximálně dvoupodlažní stavba s plochou extenzivní zelenou střechou se sedmi třídami pro 170 dětí a také kuchyní s potřebným provozním zázemím. Nezmizí ani parkoviště, které se dnes v těchto místech nachází. Pro veřejné parkování zde bude ponechána plocha asi 2 000 m2. Pro školku pak vznikne vyhrazené parkoviště typu K + R o rozměru 1 000 m2 pro příjezd a vyzvedávání dětí. Bude zde asi 45 míst, včetně těch pro imobilní řidiče. Od 16 hodin odpoledne do 7 hodin ráno pak najde využití také jako veřejné parkoviště,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Investiční záměr na vybudování mateřské školy byl schválen v dubnu 2021, dalším krokem nyní bude vybrat na základě podaných nabídek autora projektové dokumentace. Náklady na projekční práce se předpokládají ve výši 2 900 000 až 3 320 000 korun bez DPH. Se stavbou školky by se mohlo začít ve 2. pololetí roku 2023,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Na objekt mateřské školy bude navazovat oplocená zahrada o ploše minimálně 1 700 m2, která poslouží k rekreaci, hrám i výuce dětí. Vzhledem k tomu, že pod částí pozemku určeného pro výstavbu areálu mateřské školy povede podzemní tunel tramvajové trati, je třeba v tomto místě situovat zahradu a vlastní budovu umístit mimo území nad tunelem,“ dodal radní pro oblast investic David Grund.

Předpokládané celkové rozpočtové náklady na projekt činí 124,6 milionu korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Další články z rubriky