Přeskočit na obsah

Město nakoupí školám hygienické pomůcky a teploměry

06. května 2020

Rada města Brna na základě metodických pokynů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provozu mateřských a základních škol rozhodla o zakoupení hygienických pomůcek pro školská zařízení zřizovaná městem Brnem a jeho městskými částmi.

Podle nařízení vlády mohou být za určitých podmínek otevřeny od 11. května deváté třídy základních škol a od 25. května pak třídy na prvním stupni základních škol.

Mateřské školy budou moci fungovat od doby ukončení nouzového stavu, tedy od 18. května 2020. Neznamená to však, že se všechny k tomuto datu otevřou. Záleží to na dohodě ředitele se zřizovatelem a možnostech škol dodržet požadovaná hygienická nařízení. Mateřské školy budou o termínu otevření rodiče informovat.

Město Brno zřizuje 137 mateřských a 66 základních škol. „Pro tato zařízení zakoupíme 150 tisíc třívrstvých roušek, 476 tisíc jednorázových rukavic a 203 bezkontaktních teploměrů, v ceně o celkové výši 1.089.829 Kč bez DPH. Všechna školská zařízení tak dostanou 1 teploměr. Do každé třídy mateřských škol pošleme 100 ks roušek a rukavic. Na první stupeň základních škol připadne 100 kusů roušek na třídu a deváťákům 50 kusů roušek,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Aplikátory na dezinfekční prostředky a jednorázové ručníky by měly pro školská zařízení zajistit jednotlivé brněnské městské části.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.