Přeskočit na obsah

Město nakoupí školám hygienické pomůcky a teploměry

06. května 2020
Rada města Brna na základě metodických pokynů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provozu mateřských a základních škol rozhodla o zakoupení hygienických pomůcek pro školská zařízení zřizovaná městem Brnem a jeho městskými částmi.

Podle nařízení vlády mohou být za určitých podmínek otevřeny od 11. května deváté třídy základních škol a od 25. května pak třídy na prvním stupni základních škol.

Mateřské školy budou moci fungovat od doby ukončení nouzového stavu, tedy od 18. května 2020. Neznamená to však, že se všechny k tomuto datu otevřou. Záleží to na dohodě ředitele se zřizovatelem a možnostech škol dodržet požadovaná hygienická nařízení. Mateřské školy budou o termínu otevření rodiče informovat.

Město Brno zřizuje 137 mateřských a 66 základních škol. „Pro tato zařízení zakoupíme 150 tisíc třívrstvých roušek, 476 tisíc jednorázových rukavic a 203 bezkontaktních teploměrů, v ceně o celkové výši 1.089.829 Kč bez DPH. Všechna školská zařízení tak dostanou 1 teploměr. Do každé třídy mateřských škol pošleme 100 ks roušek a rukavic. Na první stupeň základních škol připadne 100 kusů roušek na třídu a deváťákům 50 kusů roušek,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Aplikátory na dezinfekční prostředky a jednorázové ručníky by měly pro školská zařízení zajistit jednotlivé brněnské městské části.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.