Přeskočit na obsah

Město nabízí k pronájmu na tři desítky startovacích bytů

21. července 2022 1 minuta čtení
(tis) – Hned dvacet osm startovacích bytů čeká na své nové obyvatele. Mladé páry do 40 let se o ně mohou hlásit do 18. srpna.

Startovací byty mají usnadnit vstup do života mladým rodinám, tedy jsou určeny pro manželské, registrované i nesezdané páry, kterým je v momentě podání žádosti nejvýše 40 let. Upřednostňovány jsou rodiny s dítětem nebo dětmi, přičemž za dítě se považuje i dítě počaté, ale ještě nenarozené. Startovací byty mají za cíl usnadnit jim cestu k vlastnímu či družstevnímu bydlení. Poskytují se na dobu tří let s možností prodloužení o 2 roky.

Podmínkou je, aby žádný z žadatelů nebyl nájemcem startovacího bytu v Brně. Rovněž žadatelé nemohou vlastnit bydlení a pokud jsou v nájmu, musí doložit, že stávající nájem je pro ně nevyhovující (např. vzhledem k finanční a sociální situaci).

Limitována je také výše příjmů: Společný čistý měsíční příjem dosahuje minimálně 0,8násobku a maximálně 1,7násobku průměrné hrubé mzdy, vyhlašované Českým statistickým úřadem za předchozí rok. Aktuálně jsou tyto částky v rozmezí od 30 271 Kč do 64 326 Kč.

Více informací najdete na stránkách bydleni.brno.cz, kde budou postupně přibývat fotky jednotlivých bytů. Na zmíněném webu je k dispozici i přihlašovací formulář.

Mohlo by vás dále zajímat

Biotop Brno-jih. Foto: M. Schmerková
Vyšel prázdninový Brněnský metropolitan

(zug) – Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Těžištěm jsou letní akce, jako divadelní a hudební festivaly, letní kina, dronové show, Festival planet či Den Brna.

Nejnovější články

Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly
Ani tento víkend Švédové Brno nedobudou. K oslavám historické události a k dobré náladě přispějí i hudební a divadelní festivaly

Druhý srpnový víkend se ponese ve znamení oslav Dne Brna. Vojáky, řemeslníky, pištce a tambory ze 17. století však doplní soudobí hudebníci, kteří už ve čtvrtek „rozběhli“ Maraton hudby. V neděli se k nim pak přidají i divadelníci a kejklíři, kteří se představí na Prknech, dlažbě i trávě. A na to všechno budou z pátku na sobotu padat hvězdy. Bylo by škoda si takový krásný mumraj nechat ujít…

Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu
Brno jako oáza klidu, nebo středisko zločinu? Pohled obyvatel město zjišťovalo v průzkumu

Jaká místa jsou nebezpečná, kdo už se setkal s pouliční kriminalitou nebo jestli je kamerový dohled dostatečný – i takové byly otázky, na které odpovídala veřejnost v průzkumu provedeném Masarykovou univerzitou. Město tyto názory obyvatel sbírá pravidelně a na základě výsledků může například lépe cílit preventivní opatření.

Nabíjecí stanice pro elektroauta. Foto: M. Schmerková
Elektromobily mají u dobíjecích stanic vlastní zónu E. Jaká jsou pravidla?

(and) – Ke stávajícím parkovacím zónám A, B a C přibyla od pondělí nová zóna E. Bude u nabíjecích stanic pro elektromobily a měla by zajistit, že tato místa neobsadí jiný vůz než elektromobil či hybrid a že zároveň parkovací stání nezůstane obsazené déle, než je nezbytné.

Rekonstrukce bitvy mezi Brňany a Švédy. Foto: Michal Růžička, TIC Brno
Brno oslaví svůj den na povrchu i pod zemí

Centrum města se o víkendu vrátí o čtyři sta let zpět do historie, do momentu, kdy Brňané odrazili švédské útočníky. Vítězství, které Brnu na další staletí zajistilo status moravské metropole, oslaví třídenní program, ve kterém nechybí ani oblíbená ukázka historické bitvy.