Přeskočit na obsah

Město má nově propůjčena kasárna v Židenicích do roku 2022

27. května 2020

Město Brno a Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se dohodly na prodloužení výpůjčky objektu bývalých kasáren. Radní dnes schválili dodatek ke smlouvě o výpůjčce tohoto areálu v Židenicích. V objektu je zřízeno dočasné kontaktní centrum pro osoby bez přístřeší. Provozovatelem je Spolek křesťanské pomoci Bučovice. Výpůjčka kasáren se díky novému dodatku prodlužuje do konce roku 2022.

„Na základě velmi dobrých zkušeností s provozem tohoto centra a s ohledem na uzavřenou smlouvu o výpůjčce na dobu určitou do konce letošního roku bylo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje požádáno o prodloužení doby výpůjčky do konce roku 2022. Jsem ráda za tuto blízkou spolupráci a těší mě, že bylo žádosti vyhověno,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vedení města s ohledem na situaci způsobenou pandemií koronaviru SARS-CoV-2 a potřebou zbudování kontaktních center pro lidi bez domova na vytipovaných lokalitách souhlasilo s umístěním jednoho z nich v objektu Policie ČR v areálu židenických kasáren.

„V centru je zajištěna hygiena, ošacení, sociální zázemí, stravování a program pro klienty tak, aby byli motivováni se zde zdržovat. Aktuálně služby využívá na padesát osob. Původním záměrem byl pouze denní režim centra, ale pro dlouhodobější fungování je vhodný režim celodenní,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.