Přeskočit na obsah

Město má nově propůjčena kasárna v Židenicích do roku 2022

27. května 2020
Město Brno a Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje se dohodly na prodloužení výpůjčky objektu bývalých kasáren. Radní dnes schválili dodatek ke smlouvě o výpůjčce tohoto areálu v Židenicích. V objektu je zřízeno dočasné kontaktní centrum pro osoby bez přístřeší. Provozovatelem je Spolek křesťanské pomoci Bučovice. Výpůjčka kasáren se díky novému dodatku prodlužuje do konce roku 2022.

„Na základě velmi dobrých zkušeností s provozem tohoto centra a s ohledem na uzavřenou smlouvu o výpůjčce na dobu určitou do konce letošního roku bylo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje požádáno o prodloužení doby výpůjčky do konce roku 2022. Jsem ráda za tuto blízkou spolupráci a těší mě, že bylo žádosti vyhověno,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Vedení města s ohledem na situaci způsobenou pandemií koronaviru SARS-CoV-2 a potřebou zbudování kontaktních center pro lidi bez domova na vytipovaných lokalitách souhlasilo s umístěním jednoho z nich v objektu Policie ČR v areálu židenických kasáren.

„V centru je zajištěna hygiena, ošacení, sociální zázemí, stravování a program pro klienty tak, aby byli motivováni se zde zdržovat. Aktuálně služby využívá na padesát osob. Původním záměrem byl pouze denní režim centra, ale pro dlouhodobější fungování je vhodný režim celodenní,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.