Přeskočit na obsah

Město koupí od společnosti PROPERTI vici pozemky na Vinohradech, na kterých mělo být postaveno sportovní středisko GO UP

23. února 2022

Na pozemcích v městské části Brno-Vinohrady plánoval soukromý investor výstavbu sportovně rekreačního střediska s možností krátkodobého bydlení. Podobu projektu s názvem GO UP kritizovala radnice městské části i její obyvatelé. Do řešení situace se následně zapojil magistrát, který s investorem jednal a přišel s návrhem řešení.

„Se zástupci společnosti PROPERTI vici jsme jednali dlouhodobě ve snaze vyřešit složitou situaci kolem zamýšleného projektu GO UP. Dotčené dva pozemky, na kterých měl nový komplex vyrůst, jsme se rozhodli v loňském roce od investora odkoupit za celkovou částku 24 milionů korun. Z úrovně statutárního města Brna by byla uhrazena částka 15,3 milionu Kč. Zbylé peníze ve výši 8,6 milionu Kč by poskytla městská část Brno-Vinohrady, k čemuž jí hodlalo město Brno pomoci, a to bezúplatnou půjčkou ve výši 6,6 milionu Kč. S tímto postupem nesouhlasilo zastupitelstvo městské části. V jednání jsme nadále pokračovali a nyní předkládáme záměr na odkup pozemků, a to za 22,9 milionu Kč. Tentokrát by se o náklady dělilo rovnocenně město s městskou částí,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Výše zmíněná aktuální kupní cena by byla uhrazena ze strany města Brna (11,45 milionu Kč) a městské části Brno-Vinohrady (11,45 milionu Kč). Součástí doporučení zastupitelům je i poskytnutí bezúročné půjčky městské části, a to ve výši 9,05 milionu Kč. Ta bude splatná ve čtyřech ročních splátkách od roku 2023 do 2026,“ doplnil Petr Hladík.

Městská část by na výše zmíněných pozemcích ráda vytvořila klidovou zónu, což je v souladu i s územním plánem.

Na dnešním jednáním brněnští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo nabytí dotčených pozemků do majetku města a poskytnutí bezúročné půjčky městské části Brno-Vinohrady. Téma bude na programu březnového zasedání Zastupitelstva města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.