Přeskočit na obsah

Město koupí od společnosti PROPERTI vici pozemky na Vinohradech, na kterých mělo být postaveno sportovní středisko GO UP

23. února 2022
Na pozemcích v městské části Brno-Vinohrady plánoval soukromý investor výstavbu sportovně rekreačního střediska s možností krátkodobého bydlení. Podobu projektu s názvem GO UP kritizovala radnice městské části i její obyvatelé. Do řešení situace se následně zapojil magistrát, který s investorem jednal a přišel s návrhem řešení.

„Se zástupci společnosti PROPERTI vici jsme jednali dlouhodobě ve snaze vyřešit složitou situaci kolem zamýšleného projektu GO UP. Dotčené dva pozemky, na kterých měl nový komplex vyrůst, jsme se rozhodli v loňském roce od investora odkoupit za celkovou částku 24 milionů korun. Z úrovně statutárního města Brna by byla uhrazena částka 15,3 milionu Kč. Zbylé peníze ve výši 8,6 milionu Kč by poskytla městská část Brno-Vinohrady, k čemuž jí hodlalo město Brno pomoci, a to bezúplatnou půjčkou ve výši 6,6 milionu Kč. S tímto postupem nesouhlasilo zastupitelstvo městské části. V jednání jsme nadále pokračovali a nyní předkládáme záměr na odkup pozemků, a to za 22,9 milionu Kč. Tentokrát by se o náklady dělilo rovnocenně město s městskou částí,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Výše zmíněná aktuální kupní cena by byla uhrazena ze strany města Brna (11,45 milionu Kč) a městské části Brno-Vinohrady (11,45 milionu Kč). Součástí doporučení zastupitelům je i poskytnutí bezúročné půjčky městské části, a to ve výši 9,05 milionu Kč. Ta bude splatná ve čtyřech ročních splátkách od roku 2023 do 2026,“ doplnil Petr Hladík.

Městská část by na výše zmíněných pozemcích ráda vytvořila klidovou zónu, což je v souladu i s územním plánem.

Na dnešním jednáním brněnští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo nabytí dotčených pozemků do majetku města a poskytnutí bezúročné půjčky městské části Brno-Vinohrady. Téma bude na programu březnového zasedání Zastupitelstva města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.