Město koupí od společnosti PROPERTI vici pozemky na Vinohradech, na kterých mělo být postaveno sportovní středisko GO UP - Tiskový servis

Město koupí od společnosti PROPERTI vici pozemky na Vinohradech, na kterých mělo být postaveno sportovní středisko GO UP

  • 23. února 2022
  • 2 minuty čtení

Na pozemcích v městské části Brno-Vinohrady plánoval soukromý investor výstavbu sportovně rekreačního střediska s možností krátkodobého bydlení. Podobu projektu s názvem GO UP kritizovala radnice městské části i její obyvatelé. Do řešení situace se následně zapojil magistrát, který s investorem jednal a přišel s návrhem řešení.

„Se zástupci společnosti PROPERTI vici jsme jednali dlouhodobě ve snaze vyřešit složitou situaci kolem zamýšleného projektu GO UP. Dotčené dva pozemky, na kterých měl nový komplex vyrůst, jsme se rozhodli v loňském roce od investora odkoupit za celkovou částku 24 milionů korun. Z úrovně statutárního města Brna by byla uhrazena částka 15,3 milionu Kč. Zbylé peníze ve výši 8,6 milionu Kč by poskytla městská část Brno-Vinohrady, k čemuž jí hodlalo město Brno pomoci, a to bezúplatnou půjčkou ve výši 6,6 milionu Kč. S tímto postupem nesouhlasilo zastupitelstvo městské části. V jednání jsme nadále pokračovali a nyní předkládáme záměr na odkup pozemků, a to za 22,9 milionu Kč. Tentokrát by se o náklady dělilo rovnocenně město s městskou částí,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Výše zmíněná aktuální kupní cena by byla uhrazena ze strany města Brna (11,45 milionu Kč) a městské části Brno-Vinohrady (11,45 milionu Kč). Součástí doporučení zastupitelům je i poskytnutí bezúročné půjčky městské části, a to ve výši 9,05 milionu Kč. Ta bude splatná ve čtyřech ročních splátkách od roku 2023 do 2026,“ doplnil Petr Hladík.

Městská část by na výše zmíněných pozemcích ráda vytvořila klidovou zónu, což je v souladu i s územním plánem.

Na dnešním jednáním brněnští radní doporučili zastupitelstvu, aby schválilo nabytí dotčených pozemků do majetku města a poskytnutí bezúročné půjčky městské části Brno-Vinohrady. Téma bude na programu březnového zasedání Zastupitelstva města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Další články z rubriky