Přeskočit na obsah

Město je připraveno přispět téměř 8,5 milionu korun na pořádání sportovních akcí, a to v případě potvrzení jejich termínů

29. dubna 2020

Město Brno je tradičně partnerem významných sportovních akcí, které se konají na jeho území. I pro letošní rok byl vypsán dotační titul, který má za cíl finančně podpořit pořadatele těchto událostí. Na svém posledním zasedání zastupitelé schválili poskytnutí dotací a zároveň uložili Radě města Brna, aby zajistila podpisy smluv o poskytnutí dotace až po potvrzení termínu akce.

„Na základě pokynu od Zastupitelstva města Brna jsme dnes pověřili vedoucího Odboru školství, mládeže a tělovýchovy MMB, aby podepsal smlouvy s žadateli o dotaci na pořádání sportovních akcí až po potvrzení jejich termínů. Důvodem je současná situace, kdy nejsou zcela jasná pravidla pro pořádání událostí s větším množstvím lidí, navíc počítajících s mezinárodní účastí, kterou zajistit v následných několika měsících bude také problematické,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Zastupitelé již schválili poskytnutí dotací 15 žadatelům, a to v celkové hodnotě 8,47 milionu korun. Podpořené akce najdete zde.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.