Přeskočit na obsah

Město je ochotné ulevit svým nájemcům, musí ale počkat na kroky státu

17. března 2021

Vůli odpustit v budoucnu nájemníkům v městských nebytových prostorech část nájemného dnes deklarovali brněnští radní. S konkrétním programem ale musejí vyčkat, aby logicky navazoval na kompenzace a opatření z úrovně státu.

„Od podzimu se na nás stále častěji obracejí nájemníci, kteří jsou dlouhodobě ovlivněni vládními restrikcemi, ať už jde o gastronomii, maloobchod, nebo služby, a žádají o odklad splátek nájemného, jeho snížení nebo odpuštění. Rádi bychom jim nabídli plošné, jednoduché a efektivní řešení, ale musíme s ním počkat na definitivní zveřejnění podpůrných vládních programů na 1. čtvrtletí, abychom na ně mohli navázat nebo se jim přizpůsobit, tak jako tomu bylo v první jarní vlně. Chceme ale podnikatele v našich prostorech ujistit, že jsme připraveni jim v této složité době vyjít vstříc,“ komentoval náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Deklarace je mířena k nájemcům nebytových prostor, staveb či pozemků ve vlastnictví statutárního města Brna nesvěřených do správy městským částem. Okruh možných žadatelů stejně jako proces projednávání žádostí a další pravidla budou teprve stanoveny.

„Jen nájemníkům Odboru správy majetku jsme se zastupiteli v jarní vlně schválili na základě tehdejších pravidel odpuštění nájemného za 2. čtvrtletí roku 2020 v celkové výši 1 862 917 Kč. Kompenzaci získalo 74 žadatelů. Další úlevy získali nájemníci od jiných odborů, například odboru kultury, školství nebo sportu,“ dodal Jiří Oliva.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.