Přeskočit na obsah

Město investuje do obnovy veřejné zeleně. Vzniknou tak nové parky pro Brno

09. června 2021
Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí částky 3 000 000 korun na přípravu nových zelených ploch v Brně.

„Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna na jaře letošního roku oslovil všechny brněnské městské části s nabídkou spolupráce na vytipování a přípravu nových ploch veřejné zeleně. Po vyhodnocení došlých žádostí uvolní město Brno částku 1 323 000 korun na zpracování studií a 1 677 000 korun na vyhotovení projektové dokumentace. Po dokončení realizace tak vznikne několik nových parků pro Brno,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Žádosti na zpracování studií předložily městské části Brno-Bohunice, Brno-Černovice, Brno-Jehnice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Brno-střed, Brno-Tuřany, Brno-Žabovřesky a Brno-Žebětín. Na základě těchto žádostí nyní Odbor životního prostředí jednotlivé studie zajistí.

Na zhotovení projektové dokumentace nebo vytyčení pozemků získají finanční prostředky městské části Brno-Černovice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed.

„Městská část Brno-Černovice získá 100 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace jezírka AVČ Mírová, městská část Brno-Kníničky 240 000 korun na projektovou dokumentaci parku u lva, městská část Brno-Kohoutovice 150 000 korun na projektovou dokumentaci komunitního centra při ÚMČ Brno-Kohoutovice,
městská část Brno-Komín 100 000 korun na vytyčení pozemků potřebných k záměru výsadby alejí a trvalých travních porostů, městská část Brno-Maloměřice a Obřany 100 000 korun na projektovou dokumentaci zelené plochy u Obřanského mostu, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 200 000 korun na projektovou dokumentaci parku před hřbitovem a městská část Brno-střed 787 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace vnitrobloku Bayerova-Botanická,“
upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.