Přeskočit na obsah

Město investuje do obnovy veřejné zeleně. Vzniknou tak nové parky pro Brno

09. června 2021

Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí částky 3 000 000 korun na přípravu nových zelených ploch v Brně.

„Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna na jaře letošního roku oslovil všechny brněnské městské části s nabídkou spolupráce na vytipování a přípravu nových ploch veřejné zeleně. Po vyhodnocení došlých žádostí uvolní město Brno částku 1 323 000 korun na zpracování studií a 1 677 000 korun na vyhotovení projektové dokumentace. Po dokončení realizace tak vznikne několik nových parků pro Brno,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Žádosti na zpracování studií předložily městské části Brno-Bohunice, Brno-Černovice, Brno-Jehnice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Brno-střed, Brno-Tuřany, Brno-Žabovřesky a Brno-Žebětín. Na základě těchto žádostí nyní Odbor životního prostředí jednotlivé studie zajistí.

Na zhotovení projektové dokumentace nebo vytyčení pozemků získají finanční prostředky městské části Brno-Černovice, Brno-Kníničky, Brno-Kohoutovice, Brno-Komín, Brno-Maloměřice a Obřany, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed.

„Městská část Brno-Černovice získá 100 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace jezírka AVČ Mírová, městská část Brno-Kníničky 240 000 korun na projektovou dokumentaci parku u lva, městská část Brno-Kohoutovice 150 000 korun na projektovou dokumentaci komunitního centra při ÚMČ Brno-Kohoutovice,
městská část Brno-Komín 100 000 korun na vytyčení pozemků potřebných k záměru výsadby alejí a trvalých travních porostů, městská část Brno-Maloměřice a Obřany 100 000 korun na projektovou dokumentaci zelené plochy u Obřanského mostu, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 200 000 korun na projektovou dokumentaci parku před hřbitovem a městská část Brno-střed 787 000 korun na projektovou dokumentaci revitalizace vnitrobloku Bayerova-Botanická,“
upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.