Přeskočit na obsah

Město hledá zhotovitele pro rekonstrukci devíti světelných signalizačních zařízení a výstavbu dvou kamerových dohledových systémů

21. července 2021

Pro rekonstrukci světelného signalizačního zařízení (SSZ) na devíti brněnských křižovatkách a výstavbu kamerového dohledového systému na dvou dalších hledá město Brno zhotovitele. Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku celkem za 52 131 611 korun bez DPH. Práce by se měly stihnout na přelomu roku.

„Projekt je rozdělený do dvou dílčích částí. První z nich zahrnuje opravy světelného signalizačního zařízení v křižovatkách Křenová–Čechyňská, Vídeňská–Strážní, Koliště-Křenová, Křenová–Špitálka, Gajdošova–Bubeníčkova a Jihlavská – Na pískové cestě. Součástí rekonstrukce je v těchto případech i připojení SSZ křižovatky na dopravní ústřednu, která byla nově realizována tento rok,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Druhá část pak zahrnuje výstavbu kamerového dohledového systému na SSZ na křížení Štefánikovy a Domažlické a Veveří a Šumavské. Rekonstrukcí pak projdou také světelná signalizační zařízení na přejezdu tramvaje Vídeňská a přechodech na Kníničské a Štouračově.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 52,1 milionu korun bez DPH. Přibližně 85 % nákladů pokryje dotace. Úpravy jsou součástí dlouhodobého projektu Řízení dopravy a sběr dopravních dat ve městě Brně. Radní dnes odsouhlasili zahájení zadávacího řízení, konkrétní termíny i částky budou jasnější po podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.