Přeskočit na obsah

Město hledá zhotovitele pro rekonstrukci devíti světelných signalizačních zařízení a výstavbu dvou kamerových dohledových systémů

21. července 2021
Pro rekonstrukci světelného signalizačního zařízení (SSZ) na devíti brněnských křižovatkách a výstavbu kamerového dohledového systému na dvou dalších hledá město Brno zhotovitele. Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku celkem za 52 131 611 korun bez DPH. Práce by se měly stihnout na přelomu roku.

„Projekt je rozdělený do dvou dílčích částí. První z nich zahrnuje opravy světelného signalizačního zařízení v křižovatkách Křenová–Čechyňská, Vídeňská–Strážní, Koliště-Křenová, Křenová–Špitálka, Gajdošova–Bubeníčkova a Jihlavská – Na pískové cestě. Součástí rekonstrukce je v těchto případech i připojení SSZ křižovatky na dopravní ústřednu, která byla nově realizována tento rok,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Druhá část pak zahrnuje výstavbu kamerového dohledového systému na SSZ na křížení Štefánikovy a Domažlické a Veveří a Šumavské. Rekonstrukcí pak projdou také světelná signalizační zařízení na přejezdu tramvaje Vídeňská a přechodech na Kníničské a Štouračově.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 52,1 milionu korun bez DPH. Přibližně 85 % nákladů pokryje dotace. Úpravy jsou součástí dlouhodobého projektu Řízení dopravy a sběr dopravních dat ve městě Brně. Radní dnes odsouhlasili zahájení zadávacího řízení, konkrétní termíny i částky budou jasnější po podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.