Přeskočit na obsah

Město hledá zhotovitele pro opravu ulice Lesnická

15. července 2020

Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na rekonstrukci ulice Lesnická. Magistrát tuto akci koordinuje s dalšími městskými společnostmi, aby se současně opravila tramvajová trať, vodovody, kanalizace, veřejné osvětlení, silnice, chodníky a další plochy.

„Odhadujeme, že by stavební práce mohly vyjít na 190 milionů korun. Samozřejmě bude záležet na nabídkách uchazečů, ze kterých budeme vybírat. Díky spolupráci s městskými firmami dojde k rekonstrukci sto let staré kanalizace a vodovodu a poškozené tramvajové tratě. Dopravní podnik města Brna bude také spoluinvestorem. Na stavbě se bude podílet částkou 85 milionů korun,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Stavbaři na Lesnické položí 582 metrů nové tramvajové tratě, zrekonstruují kanalizaci v délce 681 metrů a 551 metrů vodovodu. Dojde také k přeložení trolejového vedení a výměně kabelů pro veřejné osvětlení. Zastaralá svítidla na stožárech DPMB budou demontována a nahrazena patnácti novými, moderními, a především úspornými LEDkami.

„V lokalitě je také plánovaná nová výsadba stromů. V nynější neúplné aleji dojde k asanaci 24 stromů, které jsou bohužel ve špatném stavu. Nahradí je 50 stromů, konkrétněji 23 habrů obecných a dalších 27 javorů babyka. Dále zde budou vysázeny záhony s tulipány a narcisy a různorodé trvalky a traviny. I přes náročnost prací bude naším cílem dokončit opravy Lesnické v co nejkratším možném čase, a to do 50 týdnů od předání staveniště. Tramvajová trať by měla být hotová za 38 týdnů. Začátek prací plánujeme v lednu příštího roku,“ dodal David Grund.

Původně se rekonstrukce ulice plánovala na 2 roky, podařilo se ji zkrátit o rok. Po dobu oprav z ní bude vyloučena veškerá doprava. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.