Přeskočit na obsah

Město hledá zhotovitele na bourací práce, které umožní vznik multifunkční haly

02. prosince 2020

Město zahájilo zadávací řízení zakázky na odstranění objektů v areálu BVV a DPMB. Demolice je nutným krokem k dalším úpravám okolí, které umožní budování multifunkční haly na brněnském výstavišti. Celkem půjde k zemi více než 16 objektů.

„Kromě demolice bude mít zhotovitel na starosti zpracování, odvoz a uložení sutě a provedení všech činností spojených s demolicí objektů a úpravou území, která je nezbytná pro samotnou výstavbu haly,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.  

Stavební objekty, které čeká demolice, jsou například sklady, administrativní budovy, vrátnice nebo budovy některých bran. „Předpokládáme, že hodnota veřejné zakázky bude činit přibližně 54 milionů korun bez DPH. K demolicím by pak mělo dojít v roce 2021. Bližší termín bude jasný, až vybereme zhotovitele,“ upřesnil vedoucí projektového týmu Luděk Borový.

„Plánovaná multifunkční hala v areálu brněnského výstaviště poskytne městu nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí s kapacitou až 13 300 návštěvníků. Nabídne možnost variabilního uspořádání pro různé typy využití,“ řekl náměstek primátorky Petr Hladík. Hala je jedním z největších strategických projektů města s předpokládaným dokončením v roce 2023. Vyrůst má za pavilonem Z.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.