Přeskočit na obsah

Město hledá projektanta multifunkčního sportoviště za Lužánkami

10. března 2021
V lokalitě za Lužánkami vznikne sportovně-rekreační areál s celoročním provozem, který bude sloužit široké veřejnosti, školám, sportovním klubům a dalším zájemcům. Na dnešním zasedání radní schválili investiční záměr na jeho výstavbu a také zahájili zadávací řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

„Současný sportovní areál je situovaný za Lužánkami v místě bývalého zimního stadionu. Využívá se celoročně, a to pro bruslení, hraní hokeje nebo malou kopanou. Nicméně podmínky zde nejsou ideální. Sportoviště je nezastřešené, často je vystaveno silnému větru, sluneční svit pak způsobuje roztávání ledu a zkracování zimní sezony. V létě se hřiště a budova s šatnami neúměrně zahřívá. V rámci rozvoje celého areálu chceme sportoviště zmodernizovat a vytvořit tak celoročně využívané multifunkční zařízení,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Vedení města se projektem zabývalo v průběhu minulého roku, kdy schválilo studii na sportoviště a následně vydalo souhlas se zpracováním investičního záměru. Nyní se bude hledat projektant, který v průběhu následujících 12 měsíců vypracuje potřebnou dokumentaci.

„Plánujeme, že areál nabídne v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 m splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie (ISU) pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60 m x 30 m,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Předpokládané náklady na vypracování projektové dokumentace se odhadují na 5,5 milionu Kč.

Samotná realizace bude rozdělena do dvou etap. V první se vybudují plochy pro hokej a malou kopanou, plochy pro bruslení a míčové sporty. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě stavbaři postaví ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení. Odhad celkových investičních nákladů je 170 milionů Kč.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.