Přeskočit na obsah

Město hledá projektanta multifunkčního sportoviště za Lužánkami

10. března 2021

V lokalitě za Lužánkami vznikne sportovně-rekreační areál s celoročním provozem, který bude sloužit široké veřejnosti, školám, sportovním klubům a dalším zájemcům. Na dnešním zasedání radní schválili investiční záměr na jeho výstavbu a také zahájili zadávací řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

„Současný sportovní areál je situovaný za Lužánkami v místě bývalého zimního stadionu. Využívá se celoročně, a to pro bruslení, hraní hokeje nebo malou kopanou. Nicméně podmínky zde nejsou ideální. Sportoviště je nezastřešené, často je vystaveno silnému větru, sluneční svit pak způsobuje roztávání ledu a zkracování zimní sezony. V létě se hřiště a budova s šatnami neúměrně zahřívá. V rámci rozvoje celého areálu chceme sportoviště zmodernizovat a vytvořit tak celoročně využívané multifunkční zařízení,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Vedení města se projektem zabývalo v průběhu minulého roku, kdy schválilo studii na sportoviště a následně vydalo souhlas se zpracováním investičního záměru. Nyní se bude hledat projektant, který v průběhu následujících 12 měsíců vypracuje potřebnou dokumentaci.

„Plánujeme, že areál nabídne v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 m splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie (ISU) pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60 m x 30 m,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Předpokládané náklady na vypracování projektové dokumentace se odhadují na 5,5 milionu Kč.

Samotná realizace bude rozdělena do dvou etap. V první se vybudují plochy pro hokej a malou kopanou, plochy pro bruslení a míčové sporty. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě stavbaři postaví ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení. Odhad celkových investičních nákladů je 170 milionů Kč.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.