Město dofinancuje projekty podpořené Národní sportovní agenturou - Tiskový servis

Město dofinancuje projekty podpořené Národní sportovní agenturou

  • 28. března 2024
  • 1 minuta čtení

Dotace od Národní sportovní agentury, které získají brněnské kluby a sportoviště, budou dofinancovány příspěvkem města. Radní dnes doporučili zastupitelům vzít na vědomí seznam žadatelů a souhlasit se záměrem poskytnutí dotace, jakmile podporu od NSA dostanou.

„Národní sportovní agentura každý rok vypisuje řadu dotačních výzev, kterých se účastní i zástupci brněnských sportovních klubů. Týká se to rekonstrukcí, rozšíření či stavby nového zázemí. Jedním z požadavků agentury je doložení dofinancování projektu, na to bude sloužit podpora ze strany města, která však nabyde faktické účinnosti až po potvrzení dotace NSA,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Výzvy Národní sportovní agentury jsou zaměřeny na všeobecný rozvoj sportovní infrastruktury v České republice. „Letos se přihlásilo celkem 12 klubů, které chtějí v rámci těchto dotací nejčastěji dobudovat či opravit své zázemí. Všechny projekty jsou v souladu se Strategií Brno 2050 – rozšiřování sportovišť v městských částech. Celkem se, pokud kluby získají dotaci, bude město podílet částkou 42 milionů korun,“ doplnil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Zastupitelé se budou tématem zabývat na svém zasedání 9. dubna 2024.