Přeskočit na obsah

Město Brno zaplatí Mendel Box

11. listopadu 2020

Na rok 2022 se v Brně připravují oslavy 200. výročí narození Johanna Gregora Mendela. V rámci těchto oslav je plánováno umístění tzv. Mendel Boxu. Ten byl veřejnosti představen v letošním roce a radní dnes schválili proplacení nákladů na jeho výrobu Hvězdárně a planetáriu Brno.

„Mendel Box byl už v letošním roce součástí spousty akcí. Jedná se vlastně o mobilní expozici, kterou lze složit téměř kdekoliv. Uvnitř se pak odehrává populárně-naučný program, jehož cílem je například přiblížit aktuální genetický výzkum, ať už na rostlinném, nebo lidském genomu. Na programu spolupracují instituce, které se zapojily do přípravy oslav v roce 2022,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Mendel Box je trvale deponován ve VIDA! Science centru, odkud je partnerům zapůjčován.

Ředitel Hvězdárny a planetária Brno byl pověřen zastupováním statutárního města Brna při plánování mediální komunikace a marketingových aktivit spojených s oslavami 200. výročí narození Mendela. Součástí těchto plánů je právě i Mendel Box.

Radní města Brna dnes schválili poskytnutí investičního transferu ve výši 463 tis. Kč z rozpočtu města Brna Hvězdárně a planetáriu Brno, příspěvkové organizaci, a to za realizaci stánku. Tento krok musí ještě odsouhlasit zastupitelé.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.