Přeskočit na obsah

Město Brno souhlasí s podáním žádostí o dotace pro Nemocnici Milosrdných bratří

04. března 2020

Rada města Brna souhlasila s podáním žádostí Nemocnice Milosrdných bratří v Brně o dotace v rámci dotačního programu Rezidenční místa 2020.

Nemocnice Milosrdných bratří požádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o poskytnutí dotace pro lékařské obory
vnitřní lékařství, chirurgii, gynekologii a porodnictví, a to v závislosti na počtu nově přijatých absolventů. Celková výše dotace na vzdělávání v základním kmeni je dána částkou 10 000 korun měsíčně po dobu vzdělávání, což je 30 měsíců.

Dále Nemocnice Milosrdných bratří požádá o dotaci na celé specializační vzdělávání, konkrétně na 1 místo
v oboru vnitřního lékařství a 1 místo v oboru chirurgie. V tomto případě by celková částka dotace mohla dosáhnout výše 4 620 000 Kč v průběhu celého specializačního vzdělávání, které činí u vnitřního lékařství
5 let a u chirurgie 6 let.

„Pokud Nemocnice Milosrdných bratří v Brně dotace získá, budou použity na spolufinancování mezd rezidentů a školitelů, cestovné nebo materiál. Přihlášky pro dotace na vzdělávání v základním kmeni je možné podat každý měsíc, pro celé specializační vzdělávání je termín do 16. března 2020,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.