Přeskočit na obsah

Město Brno pronajme objekt Charbulova 137. Vznikne zde volnočasové a vzdělávací centrum

24. března 2021

Pronájem nebytových prostor o výměře 808,07 m2 v budově Charbulova 137, která je součástí pozemku p. č. 2154 o výměře 1533 m2, a dále pronájem části pozemku p. č. 2153 o výměře 804 m2 získá evropský nadační fond Sunrise. Radní dnes odsouhlasili uzavření nájemní smlouvy s touto společností.

Odbor správy majetku Magistrátu města Brna zveřejnil od 29. 1. 2021 do 15. 2. 2021 záměr pronajmout objekt Charbulova 137 za účelem využití budovy pro školské nebo obdobné zařízení. „Přihlásili se tři zájemci. Nabídku zaslal evropský nadační fond Sunrise, Mezinárodní mateřská a základní škola Montessori a ViaRa Salve. Ze všech uvedených zájemců jediný nadační fond Sunrise nabídl výši nájemného blížící se ceně obvyklé, a to 528 000 korun ročně. V budově Charbulova 137 tak dojde k vybudování volnočasového a vzdělávacího centra,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Nadační fond Sunrise v budově Charbulova 137 zřídí službu péče o děti mimo školní vyučování. Aktivity volnočasového a vzdělávacího centra tak pomohou rodičům lépe sladit jejich rodičovské a pracovní povinnosti. Otevírací doba centra je plánována na každý všední den od 6.30 do 19 hodin.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.