Přeskočit na obsah

Město Brno pronajme objekt Charbulova 137. Vznikne zde volnočasové a vzdělávací centrum

24. března 2021
Pronájem nebytových prostor o výměře 808,07 m2 v budově Charbulova 137, která je součástí pozemku p. č. 2154 o výměře 1533 m2, a dále pronájem části pozemku p. č. 2153 o výměře 804 m2 získá evropský nadační fond Sunrise. Radní dnes odsouhlasili uzavření nájemní smlouvy s touto společností.

Odbor správy majetku Magistrátu města Brna zveřejnil od 29. 1. 2021 do 15. 2. 2021 záměr pronajmout objekt Charbulova 137 za účelem využití budovy pro školské nebo obdobné zařízení. „Přihlásili se tři zájemci. Nabídku zaslal evropský nadační fond Sunrise, Mezinárodní mateřská a základní škola Montessori a ViaRa Salve. Ze všech uvedených zájemců jediný nadační fond Sunrise nabídl výši nájemného blížící se ceně obvyklé, a to 528 000 korun ročně. V budově Charbulova 137 tak dojde k vybudování volnočasového a vzdělávacího centra,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Nadační fond Sunrise v budově Charbulova 137 zřídí službu péče o děti mimo školní vyučování. Aktivity volnočasového a vzdělávacího centra tak pomohou rodičům lépe sladit jejich rodičovské a pracovní povinnosti. Otevírací doba centra je plánována na každý všední den od 6.30 do 19 hodin.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.