Přeskočit na obsah

Město Brno připravuje rekonstrukci a výstavbu dalších školských zařízení

24. listopadu 2021

Brněnští radní souhlasí se zařazením investičních záměrů města Brna v oblasti předškolního a základního vzdělávání do Strategického rámce MAP Brno. Tento krok je nutný pro podání žádosti o dotace z evropských strukturálních fondů či z jiných zdrojů.

Město Brno plánuje v letech 2023–2025 započít výstavbu devíti školských zařízení. „Konkrétně se jedná
o rekonstrukci budovy Cejl 61 pro devítitřídní základní školu, výstavbu sportovní základní školy v lokalitě Botanická, výstavbu základní a mateřské školy v lokalitě Nová Zbrojovka a také výstavbu mateřských škol
v lokalitách Brněnská třída, Červený kopec, Lány, Nová Zvonařka, Pod Hády a Slovinská,“

uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Radní schválili zařadit do Strategického rámce MAP Brno také záměry jednotlivých škol zřizovaných městem Brnem. „Jedná se o navýšení kapacity mateřské školy na Veslařské ulici, vybudování venkovní učebny školní družiny a přírodovědné a počítačové učebny ve Waldorfské škole Brno a také modernizaci prostor základní školy na Čejkovické ulici,“ doplnil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Tyto rekonstrukce by měly začít už v letech 2022–2023.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.