Město Brno podporuje areály, kam chodí sportovat tisíce Brňanů - Tiskový servis

Město Brno podporuje areály, kam chodí sportovat tisíce Brňanů

  • 29. ledna 2020
  • 2 minuty čtení

Dva sportovní areály by mohly získat městskou dotaci na provoz. Brněnští radní dnes doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit neinvestiční dotace v celkové výši 2,6 milionu korun pro Galant Brno a TJ Tesla Brno. Ty z nich mohou uhradit část nákladů na provoz svých zařízení.

„Město pokračuje v systematické podpoře sportu. Dnes jsme doporučili zastupitelům schválit dvě dotace pro provozovatele areálů, do kterých chodí sportovat tisíce Brňanů. První z nich ve výši 1 milion korun je určená společnosti Galant Brno, která provozuje areál Družstevní s plaveckým bazénem. Ten využívají například brněnské mateřské a základní školy pro povinnou výuku plavání,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. „Druhá dotace směřuje k organizaci TJ Tesla Brno, která patří mezi největší ve městě.
V současné době má 1 156 členů, z toho jich je 714 mladších 18 let. Sportovci se připravují v multifukčním areálu, kde je gymnastický sál, sportovní hala, bazén a další potřebné zázemí. Na provoz tohoto centra město vyčlenilo 1,6 milionu korun,“
dodal Jaroslav Suchý.

Dotace mohou provozovatelé využít na zaplacení provozních nákladů, jako např. vodné, platba za plyn a elektrickou energii, opravy, materiální vybavení apod.

Galant Brno provozuje areál, který v loňském roce navštívilo cca 100 tisíc lidí. Bazén slouží pro školní výuku plavání a pro tréninkovou činnost sportovních klubů a sportovního gymnázia.

TJ Tesla Brno spravuje areál, který je dějištěm mnoha závodů v plavání, gymnastice, basketbalu, volejbalu, karate apod. Pořádají se tu i mistrovství republiky. Roční návštěvnost činí cca 360 tisíc lidí.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Další články z rubriky