Přeskočit na obsah

Město Brno podporuje areály, kam chodí sportovat tisíce Brňanů

29. ledna 2020

Dva sportovní areály by mohly získat městskou dotaci na provoz. Brněnští radní dnes doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit neinvestiční dotace v celkové výši 2,6 milionu korun pro Galant Brno a TJ Tesla Brno. Ty z nich mohou uhradit část nákladů na provoz svých zařízení.

„Město pokračuje v systematické podpoře sportu. Dnes jsme doporučili zastupitelům schválit dvě dotace pro provozovatele areálů, do kterých chodí sportovat tisíce Brňanů. První z nich ve výši 1 milion korun je určená společnosti Galant Brno, která provozuje areál Družstevní s plaveckým bazénem. Ten využívají například brněnské mateřské a základní školy pro povinnou výuku plavání,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. „Druhá dotace směřuje k organizaci TJ Tesla Brno, která patří mezi největší ve městě.
V současné době má 1 156 členů, z toho jich je 714 mladších 18 let. Sportovci se připravují v multifukčním areálu, kde je gymnastický sál, sportovní hala, bazén a další potřebné zázemí. Na provoz tohoto centra město vyčlenilo 1,6 milionu korun,“
dodal Jaroslav Suchý.

Dotace mohou provozovatelé využít na zaplacení provozních nákladů, jako např. vodné, platba za plyn a elektrickou energii, opravy, materiální vybavení apod.

Galant Brno provozuje areál, který v loňském roce navštívilo cca 100 tisíc lidí. Bazén slouží pro školní výuku plavání a pro tréninkovou činnost sportovních klubů a sportovního gymnázia.

TJ Tesla Brno spravuje areál, který je dějištěm mnoha závodů v plavání, gymnastice, basketbalu, volejbalu, karate apod. Pořádají se tu i mistrovství republiky. Roční návštěvnost činí cca 360 tisíc lidí.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.