Přeskočit na obsah

Město Brno podpoří dostavbu Domu služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky

30. září 2020

Brněnští radní schválili dotaci ve výši 4 milionů korun pro obecně prospěšnou společnost Tyflocentrum Brno na dostavbu nového Domu služeb pro nevidomé Josefa Chaloupky na ulici Chaloupkova 7.

Tyflocentrum Brno pomáhá nevidomým a slabozrakým lidem již 20 let. Svým klientům poskytuje poradenské a asistenční služby, které jim pomáhají zvyšovat jejich samostatnost a zlepšovat začleňování do společnosti.

„Díky nové budově bude moci Tyflocentrum Brno rozšířit dosavadní projekty, jako jsou aktivity HapAteliéru, reedukace zraku u později osleplých, kurzy na PC pro osoby se specifickými potřebami, pracovněprávní poradenství a příprava zrakově postižených na úspěšné uplatnění na trhu práce či nabídka celodenního stacionáře pro nevidomé. Chybět nebude ani prodejna kompenzačních pomůcek,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.