Přeskočit na obsah

Město Brno nechá vybudovat nová podzemní kontejnerová stání

09. června 2021
Brněnští radní schválili na dnešním jednání navýšení počtu podzemních kontejnerových stání na využitelné složky komunálního odpadu za 2 miliony korun.

„Naše město dlouhodobě usiluje o zlepšení kvality životního prostředí. Jedním z kroků je rozšíření podzemních kontejnerových stání, která jsou nenáročná na prostor a mají velkou kapacitu. Vnímám je jako moderní trend, jenž se bude podílet na tom, aby bylo naše nakládání s odpadem v souladu s idejemi urbánní ekologie,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Město nabídlo možnost zřízení nových podzemních kontejnerových stání na tříděný odpad všem brněnským městským částem. „O nová podzemní kontejnerová stání projevily zájem brněnské městské části Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Žabovřesky a také Brno-sever. Město je podpoří poskytnutím investičních transferů v celkové výši 2 miliony korun. Podzemní kontejnery považuji za jedno z nejlepších a nejestetičtějších řešení v rámci problematiky nakládání s odpadem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

V městské části Žabovřesky budou nové kontejnery umístěny na rohu ulic Kounicova a Šelepova, v Maloměřicích pak na rohu ulic Vrbí a Karlova. Vedení městské části Brno-sever má vytipovaná tři možná místa pro umístění podzemních kontejnerů, a to roh ulic Písečník a Lozíbky, Elgartova a Rotalova nebo Jana Svobody a Husovická, ale konečné rozhodnutí prozatím nepadlo. Městská část Kohoutovice o umístění jedná.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.