Přeskočit na obsah

Město Brno nechá vybudovat nová podzemní kontejnerová stání

09. června 2021

Brněnští radní schválili na dnešním jednání navýšení počtu podzemních kontejnerových stání na využitelné složky komunálního odpadu za 2 miliony korun.

„Naše město dlouhodobě usiluje o zlepšení kvality životního prostředí. Jedním z kroků je rozšíření podzemních kontejnerových stání, která jsou nenáročná na prostor a mají velkou kapacitu. Vnímám je jako moderní trend, jenž se bude podílet na tom, aby bylo naše nakládání s odpadem v souladu s idejemi urbánní ekologie,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Město nabídlo možnost zřízení nových podzemních kontejnerových stání na tříděný odpad všem brněnským městským částem. „O nová podzemní kontejnerová stání projevily zájem brněnské městské části Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Žabovřesky a také Brno-sever. Město je podpoří poskytnutím investičních transferů v celkové výši 2 miliony korun. Podzemní kontejnery považuji za jedno z nejlepších a nejestetičtějších řešení v rámci problematiky nakládání s odpadem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

V městské části Žabovřesky budou nové kontejnery umístěny na rohu ulic Kounicova a Šelepova, v Maloměřicích pak na rohu ulic Vrbí a Karlova. Vedení městské části Brno-sever má vytipovaná tři možná místa pro umístění podzemních kontejnerů, a to roh ulic Písečník a Lozíbky, Elgartova a Rotalova nebo Jana Svobody a Husovická, ale konečné rozhodnutí prozatím nepadlo. Městská část Kohoutovice o umístění jedná.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.