Přeskočit na obsah

Město Brno hledá zhotovitele na celkovou rekonstrukci a nástavbu bytového domu na Křenové ulici

09. prosince 2020
Město zahájilo zadávací řízení na celkovou rekonstrukci a nástavbu uliční části bytového domu Křenová 47. Podle předběžných odhadů vyjde rekonstrukce i nástavba na 33 milionů korun s DPH.

Po provedení celkové rekonstrukce objektu a nástavby uliční části o další dvě nadzemní podlaží bude vybudováno celkem 12 malometrážních bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk, z nichž 8 bude bezbariérových a 4 byty budou se sociální službou.

„Brnu zoufale chybí bezbariérové byty, proto většinu bytů zde připravujeme právě pro tělesně postižené spoluobčany,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva.

V přízemí uliční části pak vzniknou dva komerční nebytové prostory s vchodem z ulice, ve dvorní části bude také technické zázemí domu, tedy kotelna, sklepní prostory, jedna garáž a jedna dvojgaráž a sklady.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.