Přeskočit na obsah

Město Brno a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření

27. října 2020

S blížícím se svátkem Všech svatých míří na brněnské hřbitovy čím dál více návštěvníků. Město Brno a správa hřbitovů nabádají, aby lidé dodržovali platná opatření. Záležitosti týkající se smluv o nájmu hrobového místa lze vyřešit až po skončení krizového stavu.

Mnoho z nás si půjde během Dušiček zavzpomínat na své zesnulé příbuzné a známé. Na hřbitovy zavítá mnohem více lidí než v jiném ročním období, a z tohoto důvodu prosíme o dodržování preventivních opatření na brněnských hřbitovech. Roušky by měli návštěvníci nosit i ve venkovních prostorech. Díky tomu můžeme ochránit sebe i ostatní návštěvníky a zabránit dalšímu šíření nového koronaviru,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

 Na základě vládního opatření upravila Správa hřbitovů města Brna své úřední hodiny. Ty jsou momentálně v pondělí a ve čtvrtek, a to od 8 do 13 hodin. „Klientům doporučujeme, aby případné platby prováděli bezkontaktně kartou. Složenky lze zaplatit bez nutné návštěvy pošty, a to převodem z bankovního účtu. Jsme si vědomi složité situace, ve které se nacházíme. Proto se záležitosti týkající se smluv o nájmu hrobových míst nemusejí řešit nyní. Těm, kteří chtějí prodloužit končící smlouvu nebo zaplatit za místo, umožníme tyto úkony vyřešit až po uklidnění situace, například na jaře příštího roku,“ doplnila Alena Říhová, ředitelka Správy hřbitovů města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.