Přeskočit na obsah

Město bezplatně poskytne prostory pro slavnostní předávání Mezinárodních cen vévody z Edinburghu

13. října 2021
Brněnští radní odsouhlasili bezplatné poskytnutí reprezentativních prostor Nové radnice, konkrétně velkého zasedacího sálu a Rytířského sálu, obecně prospěšné společnosti The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) k uspořádání Stříbrno-bronzové ceremonie – předávání mezinárodně uznávaných certifikátů a odznaků úspěšným absolventům programu. Akce proběhne 14. prosince 2021 od 9 do 16 hodin.

Obecně prospěšná společnost The Duke of Edinburgh`s International Award Czech Republic Foundation (DofE) podporuje mladé lidi na cestě k samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění. Celosvětový program neformálního vzdělávání DofE, který založil v roce 1956 britský princ Philip, je určen mladým lidem ve věku od 13 do 24 let.

Zastupitelstvo města Brna schválilo memorandum o spolupráci mezi městem Brnem a DofE už v roce 2017. Více se dozvíte v tiskové zprávě https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/mesto-brno-podpori-rozvoj-mladych-studentu/.

Cílem prosincové akce je ocenit mladé lidi za jejich píli, čas, cílevědomost a odhodlanost věnovat se mimo školu vlastnímu rozvoji a zajímat se o svoji budoucnost. „Město Brno pro letoší ročník vyčlenilo 639 tisíc korun, které si mezi sebe rozdělilo 11 institucí zapojených do projektu DofE. Jsem rád, že tuto organizaci od roku 2017 pravidelně podporujeme finančním příspěvkem i bezplatným poskytnutím reprezentativních prostor pro slavnostní ceremoniál udílení cen,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.