Přeskočit na obsah

Město a Vysoké učení technické v Brně budou spolupracovat na využití inovativního nástroje Intelligent Monitoring Tool

15. června 2022
Brněnští radní schválili podpis Memoranda o spolupráci mezi městem Brnem a Vysokým učením technickým v Brně na využití inovativního nástroje Intelligent Monitoring Tool. Tento nástroj dokáže z aktigrafických dat naměřených během spánku identifikovat poruchy spánku, které mohou být jedním z příznaků např. Parkinsonovy nemoci. Takto lze podpořit raný záchyt onemocnění a nasazení léčby, jejíž efektivita závisí na včasné diagnostice. Memorandum bude uzavřeno na 10 let.

Z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR se odhaduje, že v současnosti žije v České republice téměř 80 tisíc pacientů s Parkinsonovým onemocněním. Vzhledem k tomu, že počet nemocných neustále narůstá, dá se předpokládat, že se trend ani během několika dalších desítek let nezmění. „S léčbou a administrací Parkinsonovy nemoci jsou spojeny velmi vysoké náklady, které raný záchyt onemocnění dokáže snížit. A právě Intelligent Monitoring Tool neurologům pomůže tuto poruchu jednoduše a levně identifikovat a tím podpoří včasnou diagnostiku Parkinsonovy nemoci, čímž se zvýší kvalita života pacientů a zároveň se uspoří náklady na léčbu,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „Od naší spolupráce s Vysokým učením technickým v Brně si slibujeme rozšíření povědomí o nástroji Intelligent Monitoring Tool a jeho zavedení do praxe, aby měl pozitivní dopad na co nejvíce pacientů.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.