Přeskočit na obsah

Město a Vysoké učení technické v Brně budou spolupracovat na využití inovativního nástroje Intelligent Monitoring Tool

15. června 2022

Brněnští radní schválili podpis Memoranda o spolupráci mezi městem Brnem a Vysokým učením technickým v Brně na využití inovativního nástroje Intelligent Monitoring Tool. Tento nástroj dokáže z aktigrafických dat naměřených během spánku identifikovat poruchy spánku, které mohou být jedním z příznaků např. Parkinsonovy nemoci. Takto lze podpořit raný záchyt onemocnění a nasazení léčby, jejíž efektivita závisí na včasné diagnostice. Memorandum bude uzavřeno na 10 let.

Z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR se odhaduje, že v současnosti žije v České republice téměř 80 tisíc pacientů s Parkinsonovým onemocněním. Vzhledem k tomu, že počet nemocných neustále narůstá, dá se předpokládat, že se trend ani během několika dalších desítek let nezmění. „S léčbou a administrací Parkinsonovy nemoci jsou spojeny velmi vysoké náklady, které raný záchyt onemocnění dokáže snížit. A právě Intelligent Monitoring Tool neurologům pomůže tuto poruchu jednoduše a levně identifikovat a tím podpoří včasnou diagnostiku Parkinsonovy nemoci, čímž se zvýší kvalita života pacientů a zároveň se uspoří náklady na léčbu,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „Od naší spolupráce s Vysokým učením technickým v Brně si slibujeme rozšíření povědomí o nástroji Intelligent Monitoring Tool a jeho zavedení do praxe, aby měl pozitivní dopad na co nejvíce pacientů.“

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.