Přeskočit na obsah

Město a KAM získají data mobilních operátorů o pohybu osob. Pomohou jim k lepšímu plánování

21. října 2020

Vedení města schválilo minulý měsíc společný nákup dat mobilních operátorů o pohybu osob, na kterém se bude podílet město a Kancelář architekta města Brna. Dnes byl učiněn další krok. Radní totiž schválili smlouvu se společností Vodafone Czech Republic, a. s., a to na základě předchozí poptávky.

„Město už má se zpracováváním dat mobilních operátorů zkušenosti, nikdy však v takovém objemu, jaký je nyní plánován. Získaná data budou použita pro územní plánování a modelování dopravy. Veškerá získaná data mobilních operátorů o pohybu osob budou anonymizovaná, nebude tak možné jejich zneužití. Dodání dat od dodavatele bude dokončeno do konce roku 2020. Zároveň bude dodání dat vybíráno zpětně tak, aby došlo k co nejmenšímu ovlivnění dat epidemickou situací v souvislosti s covid-19,“ upřesnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Za data zaplatí město a KAM zhruba 362 tisíc korun s DPH.

Z dat bylo také vytvořeno několik aplikací a nástrojů pro veřejnost. Ty jsou spolu s veškerými daty od mobilních operátorů, které město získalo, také ve zdrojových formátech uloženy na data.brno.cz pro případné další využití.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.