Přeskočit na obsah

Memorandum pomůže motivovat dárce krve

02. prosince 2020

Rada města Brna dnes schválila návrh Memoranda o spolupráci mezi statutárním městem Brnem a Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Jeho cílem je získání většího počtu dárců v rámci kampaně Darujme krev pro Brno.

V rámci realizace městské kampaně k podpoře dobrovolného bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek „Darujme krev pro Brno“ se město rozhodlo motivovat a podporovat potenciální i stávající dárce krve. Právě proto vzniklo toto memorandum, které usiluje zejména o zajištění aktivity dárcovské soutěže „4,5 dl pro život“. Tato soutěž probíhá právě v rámci kampaně Darujme krev pro Brno.

„Kampaň Darujme krev pro Brno se snaží lidem ukázat, že darovat krev může skutečně téměř každý. Je to pomoc, která člověka nic nestojí – a přitom může zachraňovat životy. Věřím, že spolupráce mezi Brnem a Lékařskou fakultou MU její efekt ještě posílí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Memorandum bude platné po dobu trvání dárcovské soutěže, tedy do 30. dubna 2021. Ambasadory kampaně jsou Adam Ondra a Lucie Šafářová a měla by pokračovat i v následujících letech.

„Jako lékař jsem si vědom důležitosti darování krve. Bez krve od dárců bych jen těžko mohl například provádět rozsáhlé ortopedické operace. Kampaň Darujme krev pro Brno a projekt Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE proto podporuji v maximální míře. Naše fakulta má s organizováním dárcovství krve bohaté zkušenosti. Úspěšná akce Lékařské fakulty MU „100 litrů krve DÍKY MUNI“ z minulého roku strhla lavinu dárcovství krve napříč celou Masarykovou univerzitou. Cílem nynějšího projektu je zapojit letos ještě více dárců krve ze všech univerzit v Brně. Díky projektu města Brna můžeme ve vysokoškolském prostředí vyhlásit akci Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE, a to nejen kvůli soutěživosti nám vlastní, ale protože věříme, že pomůžeme těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvedl děkan LF MU Martin Repko.

Akce Univerzitní pohár darování krve probíhá paralelně se soutěží 4,5 dl pro život. Jejím cílem je získat více dárců krve mezi univerzitními studenty.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.