Přeskočit na obsah

Memorandum pomůže motivovat dárce krve

02. prosince 2020
Rada města Brna dnes schválila návrh Memoranda o spolupráci mezi statutárním městem Brnem a Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity. Jeho cílem je získání většího počtu dárců v rámci kampaně Darujme krev pro Brno.

V rámci realizace městské kampaně k podpoře dobrovolného bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek „Darujme krev pro Brno“ se město rozhodlo motivovat a podporovat potenciální i stávající dárce krve. Právě proto vzniklo toto memorandum, které usiluje zejména o zajištění aktivity dárcovské soutěže „4,5 dl pro život“. Tato soutěž probíhá právě v rámci kampaně Darujme krev pro Brno.

„Kampaň Darujme krev pro Brno se snaží lidem ukázat, že darovat krev může skutečně téměř každý. Je to pomoc, která člověka nic nestojí – a přitom může zachraňovat životy. Věřím, že spolupráce mezi Brnem a Lékařskou fakultou MU její efekt ještě posílí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Memorandum bude platné po dobu trvání dárcovské soutěže, tedy do 30. dubna 2021. Ambasadory kampaně jsou Adam Ondra a Lucie Šafářová a měla by pokračovat i v následujících letech.

„Jako lékař jsem si vědom důležitosti darování krve. Bez krve od dárců bych jen těžko mohl například provádět rozsáhlé ortopedické operace. Kampaň Darujme krev pro Brno a projekt Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE proto podporuji v maximální míře. Naše fakulta má s organizováním dárcovství krve bohaté zkušenosti. Úspěšná akce Lékařské fakulty MU „100 litrů krve DÍKY MUNI“ z minulého roku strhla lavinu dárcovství krve napříč celou Masarykovou univerzitou. Cílem nynějšího projektu je zapojit letos ještě více dárců krve ze všech univerzit v Brně. Díky projektu města Brna můžeme ve vysokoškolském prostředí vyhlásit akci Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE, a to nejen kvůli soutěživosti nám vlastní, ale protože věříme, že pomůžeme těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvedl děkan LF MU Martin Repko.

Akce Univerzitní pohár darování krve probíhá paralelně se soutěží 4,5 dl pro život. Jejím cílem je získat více dárců krve mezi univerzitními studenty.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.