Přeskočit na obsah

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

03. února 2023
Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

V sále Zastupitelstva na Nové radnici se tak včera podruhé sešlo několik desítek špičkových vědců, podnikatelů či akademiků doslova z celého světa, kteří působí v Brně.

„Podobná setkání přispívají k reprezentaci města jako přátelského a moderního místa, které umí plánovat, myslí na budoucnost a umí nabídnout špičkové zázemí a podmínky pro vysoce kvalifikované odborníky ze zahraničí, kteří se podílejí na zvyšování kvality našeho regionu,“ uvedla za hostitele primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Její slova doplnila uvolněná zastupitelka pro inovace a spolupráci s výzkumnými organizacemi Anna Putnová: „Brno je městem univerzit a špičkového výzkumu. Důležitou součástí jeho rozvojové strategie je podpora zahraničních pracovníků, aby se tak stalo jejich druhým domovem a dobrým místem pro život a pro jejich náročnou práci.“

Zástupci Odboru strategického rozvoje a spolupráce prezentovali hostům projekty podporující cizince a také služby, které mohou využívat. Představili tak například městský e-shop elektronických služeb BrnoID nebo akce a projekty na podporu popularizace vědy a podnikání. Spolupořádající Brno Expat Centrum završilo oficiální úvod představením svých služeb, volnočasových aktivit a možností, jak se zapojit do života komunity. Poté následovala pro všechny hosty komentovaná prohlídka sálu Zastupitelstva a Rytířského sálu v anglickém jazyce. Na závěr měli všichni návštěvníci možnost potkat se jak mezi sebou, tak i s organizátory a zástupci vedení města při neformálním networkingu. Byla též příležitost se propojit přes online aplikaci umožňující sdílení a výměnu kontaktů, tak aby mohli i později navázat na nově vytvořené vazby.

 

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Nová zeleň a parky. Brno podpoří projekty městských částí

Brno podpoří vznik nových parků a také revitalizace stávající zeleně v jednotlivých městských částech. Radní navrhují poslat peníze celkem na 15 projektů a 6 studií parků či lesoparků. Tyto finance musí ještě schválit zastupitelé.

Přímé vlakové spojení Brna a vídeňského letiště má pokračovat, jezdit se bude v lepších časech než doposud

Půlroční pilotní provoz brzy skončí, vlaky na trase Brno – vídeňské letiště Schwechat by však měly v závazku takzvané veřejné služby jezdit dál. Rychleji a v lepších časech. Linku finančně podporovanou městem Brnem má s novým jízdním řádem od 11. června 2023 provozovat dopravce Gepard Express.

Peníze z rezidentního parkování podpoří pět nových dopravních projektů

Celkem 94 180 000 korun z Fondu mobility využije město na podporu pětice nových projektů. Peníze podle dnešního rozhodnutí brněnských radních půjdou na vybudování parkoviště na Vlnité a Rysově či cyklocargo překladiště u Zvonařky, dále na projekt Pastelky u škol nebo edukační kampaň brněnských hasičů. Z již schválených projektů se pak financí dočká parkovací dům na Šumavské a parkoviště na Řezáčově. Přesun peněz bude ještě schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Kreativci mohou dostat na realizaci svých projektů rovný milion korun

Přesně milion korun má být rozdělen mezi celkem 7 subjektů, které uspěly se svým projektem v rámci 3. etapy dotačního programu Pro Kreativní Brno. Žádosti dnes projednala Rada města Brna, konečné rozhodnutí náleží městskému zastupitelstvu.