Přeskočit na obsah

Matka s dcerou si vymění duše, aby se navzájem pochopily

20. října 2017 2 minuty čtení
(java) – O tom je muzikál autorů Toma Kitta, Briana Yorkeye a Bridget Carpenterové Děsnej pátek, který uvede Městské divadlo Brno už tento víkend.

Muzikál vznikl na motivy knihy americké spisovatelky Mary Rodgersové. „Kniha vyšla roku 1972 a jedná se o román pro náctileté,“ uvedla dramaturgyně Klára Latzková.

Matka (Katherine) s dcerou (Ellie) si nedokáží navzájem porozumět. Po jedné z dalších hádek, kdy si obě přejí, aby ta druhá dokázala na svět pohlédnout očima té první, se stane něco bláznivého a šíleného. Duše matky vstoupí do těla dcery a naopak. Tak začíná kolotoč bláznivých situací, v nichž hrdinky musí strávit den v cizím těle.

„Pokud se vám zdá zápletka povědomá, není divu. Pravděpodobně jste viděli film Marka Waterse z roku 2003, v němž hlavní role hrály Lindsay Lohanová a Jamie Lee Curtisová.  Snímek u nás uváděný s názvem Mezi námi děvčaty patří k oblíbeným titulům komediálního žánru,“ doplnila dramaturgyně Klára Latzková.

Skladatel Tom Kitt a autor písňových textů Brian Yorkey ve spolupráci s autorkou Bridget Carpenterovou upravili již několikrát zpracovaný příběh pro hudební divadlo. „Muzikál Freaky Friday měl premiéru v roce 2016 ve Virginii a jeho broadwayská premiéra se teprve chystá. Naše divadlo tak bude druhým divadlem na světě, které má možnost jej uvést,“ řekl režisér inscenace Petr Gazdík.

Diváci se můžou těšit na Alenu Antalovou nebo Ivanu Vaňkovou v roli Katherine Blakeové a Viktórii Matušovovou nebo Kateřinu Marii Fialovou jako Ellie Blakeovou.

Premiéra: 21. října 2017 v Městské divadle Brno na hudební scéně.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.