Přeskočit na obsah

Mateřskou školu v Michalově ulici čeká přístavba

16. září 2020

V Mateřské škole Radost na Michalově ulici v Líšni se nynější dvoupodlažní budova dočká rekonstrukce a modernizace. Navíc zde vznikne nová přístavba se dvěma dalšími třídami, včetně veškerého zázemí.

Rozhodla o tom dnes na své schůzi Rada města Brna. „Nyní bude probíhat příprava a projektování, které provede společnost MENHIR projekt. Samotná realizace je v plánu příští rok. Zda bude možné budovu opravovat a přistavovat novou část při zachování chodu mateřské školy, bude jasné až po skončení přípravných prací,“ nastínil průběh radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Stavební úpravy dvoupodlažní budovy se týkají veškerých vnitřních prostor a také střechy. Investiční akce zahrnuje také přístavbu dvou tříd, včetně veškerého zázemí a výdejny svačin a obědů pro jednotlivé třídy zvlášť z jedné centrální kuchyně. Dvoupodlažní přístavba bude pevně spojena se současnou budovou.

„Nejprve přijde na řadu stavebně-technický průzkum, který je před započetím stavebních úprav nezbytný. Pokud to technické možnosti dovolí, zvolíme zelenou střechu s vegetačním extenzivním souvrstvím, která je ekonomicky i ekologicky výhodná. Rekonstrukce stávající budovy se bude týkat zdravotně-technických instalací a elektroinstalací, opraví se všechny podlahy, vnitřní parapety a kryty radiátorů, lehké příčky se nahradí zděnými, upraví se dispozice kuchyně a přízemí budovy bude bezbariérové,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

Předpokládané realizační náklady stavby činí 25 milionů korun včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.