Přeskočit na obsah

Mateřskou školu v Michalově ulici čeká přístavba

16. září 2020
V Mateřské škole Radost na Michalově ulici v Líšni se nynější dvoupodlažní budova dočká rekonstrukce a modernizace. Navíc zde vznikne nová přístavba se dvěma dalšími třídami, včetně veškerého zázemí.

Rozhodla o tom dnes na své schůzi Rada města Brna. „Nyní bude probíhat příprava a projektování, které provede společnost MENHIR projekt. Samotná realizace je v plánu příští rok. Zda bude možné budovu opravovat a přistavovat novou část při zachování chodu mateřské školy, bude jasné až po skončení přípravných prací,“ nastínil průběh radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Stavební úpravy dvoupodlažní budovy se týkají veškerých vnitřních prostor a také střechy. Investiční akce zahrnuje také přístavbu dvou tříd, včetně veškerého zázemí a výdejny svačin a obědů pro jednotlivé třídy zvlášť z jedné centrální kuchyně. Dvoupodlažní přístavba bude pevně spojena se současnou budovou.

„Nejprve přijde na řadu stavebně-technický průzkum, který je před započetím stavebních úprav nezbytný. Pokud to technické možnosti dovolí, zvolíme zelenou střechu s vegetačním extenzivním souvrstvím, která je ekonomicky i ekologicky výhodná. Rekonstrukce stávající budovy se bude týkat zdravotně-technických instalací a elektroinstalací, opraví se všechny podlahy, vnitřní parapety a kryty radiátorů, lehké příčky se nahradí zděnými, upraví se dispozice kuchyně a přízemí budovy bude bezbariérové,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

Předpokládané realizační náklady stavby činí 25 milionů korun včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.