Přeskočit na obsah

Mateřskou školu Řezáčova ochladí zelená střecha

09. září 2020

Rada města Brna podpoří stavbu zelené střechy na budově Mateřské školy Řezáčova. Vyhověla tak žádosti městské části Brno-Komín o příspěvek. Navržený převod peněz ještě musí schválit zastupitelé.

„Na dnešní schůzi radní doporučili poskytnout městské části Brno-Komín 1,08 milionu korun, a to na proměnu střechy Mateřské školy Řezáčova. Budova, v níž školka sídlí, má plochou střechu o velikosti téměř 720 m?. V létě se kvůli tomu enormně zahřívá její okolí. Zelená střecha pomůže ovlivnit místní mikroklima
a také může sloužit jako příklad pro správce či majitele okolních budov,“
uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Investici naplánovala a bude mít na starosti městská část Brno-Komín. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na 1,262 milionu korun.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.