Přeskočit na obsah

Masarykův onkologický ústav čeká dostavba. Přinese nové ambulance, vyhlídku i možnosti parkování

13. října 2021
Přístavba ke stávajícímu Švejdovu pavilonu má Masarykovu onkologickému ústavu zajistit šestnáct nových ambulancí a 57 parkovacích míst. Podporu dnes projektu vyjádřili brněnští radní.

Přístavba má vzniknout u severního průčelí stávajícího objektu Švejdova pavilonu, takže jí bude ukončen západní okraj areálu Masarykova onkologického ústavu u Vaňkova náměstí. „Navrhovaná stavba obsahuje jedno podzemní a pět nadzemních podlaží, z toho tři nad celým půdorysem a dvě nad jeho západní částí. V podzemním podlaží je umístěno 35 parkovacích stání, technické zázemí, archiv a sociální zařízení pro zaměstnance, v nadzemních podlažích jsou centrální evidence a ambulance, centrum podpůrné péče, centrum genetického poradenství a v nejvyšším patře prostory zdravotních pojišťoven a vyhlídková terasa přístupná návštěvníkům ústavu. Součástí stavby je eliptické atrium tvořící hlavní společenské centrum areálu MOÚ. Kromě toho projekt řeší i venkovní parkování pro 22 vozidel a chodníky,“ popsal 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Projektovou dokumentaci předložil městu jako účastníku územního řízení Atelier 2002, s. r. o., který ji zpracovává pro investora stavby, což je Masarykův onkologický ústav. Za město máme jediný požadavek, a to je osázení plochých střech minimálně extenzivní vegetací,“ doplnil radní pro oblast územního plánování Filip Chvátal.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.