Přeskočit na obsah

Masarykův onkologický ústav čeká dostavba. Přinese nové ambulance, vyhlídku i možnosti parkování

13. října 2021

Přístavba ke stávajícímu Švejdovu pavilonu má Masarykovu onkologickému ústavu zajistit šestnáct nových ambulancí a 57 parkovacích míst. Podporu dnes projektu vyjádřili brněnští radní.

Přístavba má vzniknout u severního průčelí stávajícího objektu Švejdova pavilonu, takže jí bude ukončen západní okraj areálu Masarykova onkologického ústavu u Vaňkova náměstí. „Navrhovaná stavba obsahuje jedno podzemní a pět nadzemních podlaží, z toho tři nad celým půdorysem a dvě nad jeho západní částí. V podzemním podlaží je umístěno 35 parkovacích stání, technické zázemí, archiv a sociální zařízení pro zaměstnance, v nadzemních podlažích jsou centrální evidence a ambulance, centrum podpůrné péče, centrum genetického poradenství a v nejvyšším patře prostory zdravotních pojišťoven a vyhlídková terasa přístupná návštěvníkům ústavu. Součástí stavby je eliptické atrium tvořící hlavní společenské centrum areálu MOÚ. Kromě toho projekt řeší i venkovní parkování pro 22 vozidel a chodníky,“ popsal 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Projektovou dokumentaci předložil městu jako účastníku územního řízení Atelier 2002, s. r. o., který ji zpracovává pro investora stavby, což je Masarykův onkologický ústav. Za město máme jediný požadavek, a to je osázení plochých střech minimálně extenzivní vegetací,“ doplnil radní pro oblast územního plánování Filip Chvátal.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.