Přeskočit na obsah

Masarykův onkologický ústav čeká dostavba. Přinese nové ambulance, vyhlídku i možnosti parkování

13. října 2021

Přístavba ke stávajícímu Švejdovu pavilonu má Masarykovu onkologickému ústavu zajistit šestnáct nových ambulancí a 57 parkovacích míst. Podporu dnes projektu vyjádřili brněnští radní.

Přístavba má vzniknout u severního průčelí stávajícího objektu Švejdova pavilonu, takže jí bude ukončen západní okraj areálu Masarykova onkologického ústavu u Vaňkova náměstí. „Navrhovaná stavba obsahuje jedno podzemní a pět nadzemních podlaží, z toho tři nad celým půdorysem a dvě nad jeho západní částí. V podzemním podlaží je umístěno 35 parkovacích stání, technické zázemí, archiv a sociální zařízení pro zaměstnance, v nadzemních podlažích jsou centrální evidence a ambulance, centrum podpůrné péče, centrum genetického poradenství a v nejvyšším patře prostory zdravotních pojišťoven a vyhlídková terasa přístupná návštěvníkům ústavu. Součástí stavby je eliptické atrium tvořící hlavní společenské centrum areálu MOÚ. Kromě toho projekt řeší i venkovní parkování pro 22 vozidel a chodníky,“ popsal 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Projektovou dokumentaci předložil městu jako účastníku územního řízení Atelier 2002, s. r. o., který ji zpracovává pro investora stavby, což je Masarykův onkologický ústav. Za město máme jediný požadavek, a to je osázení plochých střech minimálně extenzivní vegetací,“ doplnil radní pro oblast územního plánování Filip Chvátal.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.