Martin Zdráhal: Futsal mě pořád baví, i navzdory dojíždění - Tiskový servis

Martin Zdráhal: Futsal mě pořád baví, i navzdory dojíždění

  • 15. února 2024
  • 3 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Před rokem si zahráli první kolo play-off, teď míří ještě o stupínek výše. Hráči Helasu Brno se nachází na čtvrtém místě první futsalové ligy, z něhož se chtějí dostat až do semifinále. Pomoci jim k tomu má i slovenský střelec s reprezentačními zkušenostmi Martin Zdráhal. Držitel titulu z doby, kdy nastupoval za Plzeň, se navíc pořádně rozjel a má nejlepší osobní statistiky od příchodu do Česka.

Martin Zdráhal. Foto: Petr Ryp
Martin Zdráhal. Foto: Petr Ryp

S Helasem se v aktuálním ročníku nacházíte mezi nejlepšími čtyřmi týmy soutěže. Jak hodnotíte dosavadní průběh základní části?

Sezonu jsme začali skvěle, naše výsledky z úvodních kol byly fajn. Potom jsme ovšem zažili útlum a trochu se to pokazilo, když jsme prohráli třikrát za sebou. Nynější umístění každopádně hodnotím pozitivně, protože se pohybujeme v části tabulky, na kterou dlouhodobě cílíme. Před startem ročníku jsme si řekli, že se chceme držet kolem třetího čtvrtého místa. Věřím, že momentální náskok uhájíme.

Nasbíral jste už přes 15 kanadských bodů, individuálně tak zažíváte nejlepší sezonu v Česku. Co stojí za těmito čísly?

Pořád jde jen o osobní statistiky, důležitější jsou ty týmové. Navíc je potřeba zmínit, že vždycky může být ještě lépe. Současně však doufám, že mi to bude padat i nadále. Stále necítím, že bych se už dostal na ideální úroveň a že by se nedalo nikam dál růst.

Máte nějaký recept, díky němuž se vám aktuálně daří?

Ani ne. Především se snažím hrát svoji hru, která mi vyhovuje, a usiluji o to, aby mě futsal pořád bavil. Osobní čísla z toho následně vyplývají spíš jako druhořadý ukazatel.

Pocházíte ze Slovenska, odkud jste šel do Plzně a následně do Brna. Nakolik se liší prostředí mezi západočeským a vaším současným angažmá?

Fungování v Plzni a Helasu se porovnává těžko. Plzeň má zázemí jako víceméně profesionální klub, nicméně brněnské působení mi velice sedí. Vyhovuje mi náš kolektiv i přístup trenéra. Mohu se zde zlepšovat a předvádět futsal, na který jsem zvyklý. Angažmá mi tak po všech stránkách vyhovuje.

Na tréninky i zápasy dojíždíte ze Slovenska. Jak je to pro vás náročné?

Pravidelně dojíždím z Bratislavy, navíc vše musím skloubit s rodinou a prací – mám dvě malé děti, takže časově to není nic snadného. Futsal mě ale pořád baví a chci hrát dál.

Zkušenosti máte také z mezinárodní scény. Na který moment se slovenskou reprezentací vzpomínáte nejraději?

Jednoznačně na účast na futsalovém mistrovství Evropy v Nizozemsku 2022. Hrálo se v Amsterdamu a Groningenu a došli jsme do čtvrtfinále turnaje.

Chcete i do budoucna startovat v národním týmu?

Vypadá to, že moje reprezentační kariéra víceméně skončila, neboť velkou porci času věnuji zmiňované práci a rodině. Nějaké vyhlídky v tomto ohledu tedy nemám, spíš chci zůstat zdravý a hrát co nejdéle.

V Brně hrajete druhou sezonu. Měl jste již možnost blíže poznat město?

Úplně dopodrobna ne, možná jednou jsme si s týmem vyrazili do města, což byl výborný zážitek. Většinou to ale mívám opravdu tak, že mířím přímo do haly a zase zpět.

Jak vypadají nejbližší cíle klubu do zbytku základní části, potažmo do play-off?

Hlavní ambicí je, abychom postoupili ve vyřazovací fázi minimálně do semifinále. Ideálně tak potřebujeme skončit nejhůř čtvrtí a chceme ještě zkusit zabojovat o třetí příčku. Karty jsou ale jasně rozdané a primárně si přejeme udržet top čtverku.

Další články z rubriky