Přeskočit na obsah

Martin Havlát: Na Brno mám ty nejlepší vzpomínky

09. srpna 2017 3 minuty čtení
(mad) – Česká hokejová legenda Martin Havlát se dnes vrací do Brna, aby zde sehrál svůj poslední zápas v rámci charitativní akce Martin Havlát a mistři dětem. Jeho výběr Havlát Team se utká s Kometou Brno. Výtěžek z utkání, které začíná v 18.30 a účastní se ho například Jaromír Jágr, Jakub Voráček, Petr Čech nebo Martin Erat, poputuje na Nadační fond KOMETA a na rozvoj brněnské hokejové mládeže. Jak se Martin Havlát na tuto exhibici těší a jak vzpomíná na své začátky zde v Brně?

Kariéru jste ukončil kvůli zdravotním problémům poměrně nedávno, neláká vás se ještě zkusit vrátit a zahrát si alespoň nižší soutěž? Neláká… Mě by lákalo hrát, ale zdraví mi nedovoluje hrát tak, jak bych chtěl, na takové úrovni. Proto jsem nemohl hrát ani loni tady v Brně. Už to opravdu nejde. Ale když chodím s klukama, se kterými jsem chodil minulý měsíc hrát jednou dvakrát týdně, tak mi hlavou bleskne, že bych ještě mohl, ale je to něco jiného než na každodenní bázi.

Jak vnímáte možnost si zahrát s dalšími legendami českého hokeje na této exhibici zde v Brně, kde jste s hokejem začínal? To by měla být více charitativní akce, ale dá se říct, že je to i rozlučka. A myslím, že se tu nebudu loučit sám, že se nás bude loučit víc. Bude to speciální, protože se to hraje na stadionu, kde jsem začínal, kde jsem dělal první krůčky, a taky tím, že to bude před fanoušky Komety proti klukům, kteří měli skvělou sezonu a vyhráli titul. O to to bude mít větší punc a doufám, že si to všechny strany užijí.

Jaké máte vzpomínky na vaše začátky tady v Brně? Jenom ty nejlepší. Až do dorostu nebo juniorů mě trénoval taťka kromě snad dvou let, kdy mě trénovali jiní trenéři. Strašně rád jsem v Brně vyrůstal, ale nebyla tu tehdy extraliga, takže jsem musel do Třince. Brno mi ale dalo hodně, rád se sem vracím. Jak Ivča, tak já tu rádi strávíme v létě pár měsíců. Máme tu taky oba rodiče.

Pohybujete se stále v hokejovém prostředí?  Jsem na Floridě, takže moc ne. Mám dvě holčičky a na zimák mě to zatím moc netáhne. Uvidíme v budoucnu.

Kde se cítíte víc doma, v Česku, nebo na Floridě? Já posledních asi sedmnáct let jsem v Kanadě nebo v Americe, tady strávím ročně dva měsíce. Mám to půl napůl, ale budeme víc času trávit ve Státech.

Co vaše dcery, nemá některá z nich chuť kráčet v tátových stopách a hrát hokej?  Já doufám, že ne. Já to mám pro ně přesně naplánované, ale záleží i na nich. Určitě je budeme vést ke sportu a uvidíme, co je bude bavit. Hlavně ať jsou zdravé, to je nejdůležitější.

Jak se hokej od doby, kdy jste s ním začal, změnil? Určitě je rychlejší, ale určitě není tvrdší. Dřív ten hokej mnohem víc bolel.

Na jaké úspěchy v kariéře nejvíce vzpomínáte? Začátky byly skvělé, jedno vítězství za druhým, pak už to bylo s vyhráváním těžší. Tolik zážitků, tolik nej, tolik prvních věcí… Je strašně těžké vybrat jednu.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.