Mariacela, Veverka, nebo úplně jinak? Půlku času na výběr nového názvu komárovského parku mají lidé za sebou

  • 01. listopadu 2021
Z pěti názvů vybírají lidé ten nejlepší pro zrevitalizovaný park při ulici Kalová. Anketa přístupná přes platformu Brno iD se dostala do poloviny, skončí 12. listopadu.

„V anketě mají lidé na výběr názvy vztahující se k historii místa, jako je Mariacela podle původní osady nebo Na Luhu podle starého probošství, ale taky k jeho zvířecím obyvatelům – park Veverka nebo U Ledňáčka. Poslední z pětice názvů, U Náhonu, odkazuje na funkci Staré Ponávky, která územím protéká,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

„Hlasování odstartovalo 13. října a od té doby se již zapojilo několik set lidí. Další, kdo mají zájem o veřejný prostor v Brně, bychom rádi vyzvali k hlasování, a to prostřednictvím plně ověřeného účtu na Brno iD. Hlasovat může každý starší 18 let s trvalým bydlištěm v České republice. Připomínám také, že obyvatelé Brna můžou od dnešního dne na stejném místě rovnou hlasovat i pro své favority v participativním rozpočtu Dáme na vás,“ doplnil druhý náměstek Tomáš Koláčný.

Jméno nového parku lidé volí do 12. listopadu. Poté bude vyhlášen vítěz. Zvolený název ještě musí schválit Zastupitelstvo městské části Brno-jih, Pracovní skupina pro názvosloví města Brna a Zastupitelstvo města Brna.

První část břehu Staré Ponávky nad sídlištěm v Komárově (v plánu je revitalizace i dalších částí téměř 4 km dlouhého toku) stavbaři upravili v roce 2019, slavnostně otevřen byl park počátkem roku 2020. Nová parková plocha, která nahradila parkoviště a výběh pro psy, má rozlohu přibližně 1,45 ha a návštěvníci v ní dostali novou možnost přiblížit se i k břehu říčky díky pobytovým schodům a molu. Dříve regulovaná říčka byla upravena do přírodnější podoby a byla přemostěna třemi lávkami. Ty propojují blízké sídliště s komerčním areálem Svatopetrská. Podél toku stavbaři vybudovali betonovou komunikaci a další mlatové stezky, které se kombinují s kamennou dlažbou. Přibyl i nový mobiliář a dřevěná lehátka rozmístěná po obvodu centrální louky. Proběhla tu výsadba stromů, keřů i bylin. Celkově úpravy vyšly na 20,25 milionu korun.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy