Přeskočit na obsah

Marco Banti v Echu speciál: Díky participaci lidé rozhodují o budoucnosti města každý rok, častěji než u voleb

29. října 2018 1 minuta čtení
(ral) - Finále participativního rozpočtu vypukne už tento týden. Ve čtvrtek začíná závěrečné hlasování, ve kterém lidé rozdělí třicet milionů. O jejich přízeň se uchází 63 projektů. Participativní rozpočet byl tématem dnešního Brněnského echa - speciál na Radiu Kiss, ve kterém byl jako host vedoucí Kanceláře participace Marco Banti.

1. listopadu se spustí poslední fáze participativního rozpočtu. Kdo a kde může hlasovat? Kolik projektů bude realizováno? A jak je to s realizací loňských vítězných projektů? Na otázky odpovídal vedoucí Kanceláře participace Magistrátu města Brna Marco Banti. "V rámci komunální politiky lidé vyjadřují svůj názor ve volbách jen jednou za 4 roky, díky participaci se mohou na dění ve svém městě podílet každý rok a mohou přímo ovlivnit své okolí, svou ulici," vyzdvihuje největší přínos projektu Dáme na vás Banti.

Celý rozhovor si můžete poslechnout níže. Veškeré informace najdete na stránkách www.damenavas.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.