Maraton hudby propojí umění s brněnskou architekturou - Tiskový servis

Maraton hudby propojí umění s brněnskou architekturou

  • 08. srpna 2023
  • 1 minuta čtení
  • Tadeáš Mima

Brno se připravuje na akci s mezinárodním přesahem. Od čtvrtka do neděle se uskuteční festival Maraton hudby, který se spojí s architekturou historického centra města i jeho veřejným prostorem. Kromě českých interpretů přicestují také osobnosti ze zahraničí reprezentující nejrůznější žánry.

Django scéna Maratonu hudby na Malinovského náměstí. Foto: Maraton hudby Brno

Django scéna Maratonu hudby na Malinovského náměstí. Foto: Maraton hudby Brno

Festival sází na bohatou škálu umělců, díky nimž posluchači objeví nové hudební styly. Kromě etablovaných tvůrců přijede i řada méně známých jmen, pro něž půjde o skvělou šanci ukázat se velkému publiku.

Jednotlivá vystoupení se konají na rozmanitých místech po celém Brně, jako jsou vila Tugendhat, hotel International nebo Nová radnice. Lidé proto kromě nevšedního kulturního zážitku spatří nejeden skvost brněnské architektury.

Maraton hudby současně doplňují představení buskerů v designových pokojích, jejichž podobu navrhla výtvarnice Kateřina Šedá. Diváci tak uvidí koncerty například z koupelny, ložnice, dětského pokoje či obýváku.


Buskerský skleník Kateřiny Šedé. Foto: Maraton hudby Brno

Letos se festival pořádá již posedmé a patří ke stěžejním akcím v rámci brněnského členství v Síti kreativních měst UNESCO. Jeho ambicí je podpořit dobrou muziku, ale také výtvarné umění, tanec nebo gastronomii.

Začíná se ve čtvrtek 10. srpna, festival pak v neděli 13. srpna ve 20 hodin završí vystoupení kvintetu Kotača/Zapadlo & Friends v Music Labu na Opletalově. Celý program je zveřejněn zde.

Další články z rubriky