Přeskočit na obsah

Maraton hudby navštívilo 35 tisíc lidí. Na příští rok chystá město rozšíření

18. září 2019
Už počtvrté proletěl ulicemi Brna Maraton hudby. Přes tři stovky koncertů v nabitých čtyřech srpnových dnech navštívilo zhruba 35 tisíc lidí, což z festivalu dělá nejnavštěvovanější hudební akci v Brně. Za rok by ji proto město chtělo nejen zopakovat, ale taky obohatit o pop-alternativní scénu.

Jana Kirschner, Monika Bagárová, Pokáč, Endru, Progres 2, Igor Adašev, Jan P. Muchow. To je jen zlomek z více než 340 účinkujících na letošním Maratonu hudby. Rada města Brna se dnes seznámila s jeho závěrečnou zprávou a vzala na vědomí záměr rozšířit ho v příštím roce o pop-alternativní hudební projekt.

„Mělo by jít o autonomní dvoudenní festival, lákavý pro tuzemské i zahraniční festivalové nadšence. Cílem je vytvořit alternativu standardních spíše rockových festivalů. Aktuálně vedeme jednání o tom, kde by se festival mohl odehrát, jednou z variant je třeba stadion za Lužánkami,“ nastínil radní pro kulturu Marek Fišer.

Festival Maraton hudby je součástí projektu Brno – město hudby a stal se zásadní událostí Brna v rámci jeho členství v síti kreativních měst UNESCO v oboru hudba. Je určen široké veřejnosti a řada z jeho akcí je přístupná zdarma. Letošní festival zahajoval alegorický průvod performerů z Amanitas Fire Theatre, které na Jakubském náměstí vystřídali buskeři. Hudebníci vystupovali mimo jiné ve čtyřech pouličních pokojích – v ložnici na České, koupelně na Jakubském náměstí, kuchyni za OC Letmo a obýváku v Myší díře; vše to byla autorská díla výtvarnice Kateřiny Šedé. Proběhla i tradiční Pianoštafeta v Alfa pasáži pod patronátem Igora Ardaševa.

Město podpořilo konání letošního ročníku Maratonu hudby dotací ve výši 5 150 000 korun.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.