Přeskočit na obsah

Maraton hudby navštívilo 35 tisíc lidí. Na příští rok chystá město rozšíření

18. září 2019

Už počtvrté proletěl ulicemi Brna Maraton hudby. Přes tři stovky koncertů v nabitých čtyřech srpnových dnech navštívilo zhruba 35 tisíc lidí, což z festivalu dělá nejnavštěvovanější hudební akci v Brně. Za rok by ji proto město chtělo nejen zopakovat, ale taky obohatit o pop-alternativní scénu.

Jana Kirschner, Monika Bagárová, Pokáč, Endru, Progres 2, Igor Adašev, Jan P. Muchow. To je jen zlomek z více než 340 účinkujících na letošním Maratonu hudby. Rada města Brna se dnes seznámila s jeho závěrečnou zprávou a vzala na vědomí záměr rozšířit ho v příštím roce o pop-alternativní hudební projekt.

„Mělo by jít o autonomní dvoudenní festival, lákavý pro tuzemské i zahraniční festivalové nadšence. Cílem je vytvořit alternativu standardních spíše rockových festivalů. Aktuálně vedeme jednání o tom, kde by se festival mohl odehrát, jednou z variant je třeba stadion za Lužánkami,“ nastínil radní pro kulturu Marek Fišer.

Festival Maraton hudby je součástí projektu Brno – město hudby a stal se zásadní událostí Brna v rámci jeho členství v síti kreativních měst UNESCO v oboru hudba. Je určen široké veřejnosti a řada z jeho akcí je přístupná zdarma. Letošní festival zahajoval alegorický průvod performerů z Amanitas Fire Theatre, které na Jakubském náměstí vystřídali buskeři. Hudebníci vystupovali mimo jiné ve čtyřech pouličních pokojích – v ložnici na České, koupelně na Jakubském náměstí, kuchyni za OC Letmo a obýváku v Myší díře; vše to byla autorská díla výtvarnice Kateřiny Šedé. Proběhla i tradiční Pianoštafeta v Alfa pasáži pod patronátem Igora Ardaševa.

Město podpořilo konání letošního ročníku Maratonu hudby dotací ve výši 5 150 000 korun.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.