Přeskočit na obsah

Mahenovo divadlo opraví střechu s finanční podporou města i ministerstva kultury

18. března 2020

Přijmout dotaci Ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón ve výši 2 215 000 korun dnes doporučili brněnští radní zastupitelstvu. Částku poskytnou Mahenovu divadlu v Brně na památkovou obnovu střešního pláště. Rada města také doporučila zastupitelstvu schválit navýšení finančního příspěvku na obnovu kulturních památek příspěvkovým organizacím a městským částem.

Celkové náklady na obnovu Mahenova divadla mají dosahovat výše 5 215 000 korun bez DPH. „Státní dotace by činila přes 42 % z této částky. Povinný podíl města je 3 000 000 korun. Peníze využijeme na dokončení páté etapy památkové obnovy střešního pláště,“ přiblížil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Brněnští radní dnes na svém zasedání doporučili zastupitelstvu také schválit převedení 600 000 korun na podporu obnovy kulturních památek příspěvkových organizací města a městských částí. „Jelikož po rozdělení dotací na obnovu památek soukromých vlastníků zůstal odboru památkové péče přebytek 1 290 000 korun, navrhujeme navýšit o 600 000 korun příspěvky na obnovu památek městských částí a příspěvkových organizací. Finance budou využity na obnovu interiéru Besedního domu a Mahenova divadla či restauraci sousoší na Slovanském náměstí,“ řekl Koláčný. Jako rezerva pro dotace na obnovu památek by po přesunu prostředků zůstalo ještě 690 000 korun.

Doporučením Rady města Brna se nyní budou zabývat brněnští zastupitelé, kteří budou o návrhu rozhodovat na svém příštím zasedání.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.