Přeskočit na obsah

Mahenovo divadlo opraví střechu s finanční podporou města i ministerstva kultury

18. března 2020
Přijmout dotaci Ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a zón ve výši 2 215 000 korun dnes doporučili brněnští radní zastupitelstvu. Částku poskytnou Mahenovu divadlu v Brně na památkovou obnovu střešního pláště. Rada města také doporučila zastupitelstvu schválit navýšení finančního příspěvku na obnovu kulturních památek příspěvkovým organizacím a městským částem.

Celkové náklady na obnovu Mahenova divadla mají dosahovat výše 5 215 000 korun bez DPH. „Státní dotace by činila přes 42 % z této částky. Povinný podíl města je 3 000 000 korun. Peníze využijeme na dokončení páté etapy památkové obnovy střešního pláště,“ přiblížil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Brněnští radní dnes na svém zasedání doporučili zastupitelstvu také schválit převedení 600 000 korun na podporu obnovy kulturních památek příspěvkových organizací města a městských částí. „Jelikož po rozdělení dotací na obnovu památek soukromých vlastníků zůstal odboru památkové péče přebytek 1 290 000 korun, navrhujeme navýšit o 600 000 korun příspěvky na obnovu památek městských částí a příspěvkových organizací. Finance budou využity na obnovu interiéru Besedního domu a Mahenova divadla či restauraci sousoší na Slovanském náměstí,“ řekl Koláčný. Jako rezerva pro dotace na obnovu památek by po přesunu prostředků zůstalo ještě 690 000 korun.

Doporučením Rady města Brna se nyní budou zabývat brněnští zastupitelé, kteří budou o návrhu rozhodovat na svém příštím zasedání.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.