Přeskočit na obsah

Magistrátní jídelna připraví až 300 jídel denně pro sociálně potřebné

01. dubna 2020
Sociálně potřebným pomůže Magistrát města Brna se zajišťováním obědů. Radní dnes souhlasili s využitím magistrátní jídelny, která má momentálně volné kapacity. Náklady na tuto pomoc uhradí město z veřejné sbírky, kterou vyhlásilo minulý týden.

„Vzhledem k velkému množství magistrátních zaměstnanců, kteří pracují z domova nebo se starají o člena rodiny, funguje naše jídelna zhruba na polovinu své kapacity. Rozhodli jsme se proto zařízení využít a zabezpečit jídlo sociálně potřebným,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O lidi v sociální nouzi se ve městě stará spousta dobrovolnických organizací, množství poskytovaného jídla je však stále nedostatečné.

„Jídelna by pokryla denně 100 až 300 porcí v návaznosti na aktuální potřeby. Jedna porce, polévka a hlavní jídlo, vyjde na 60 korun, tedy pouze na cenu potravin. Tyto náklady město uhradí z prostředků veřejné sbírky statutárního města Brna ke zmírnění následku pandemie virové nemoci SARS-CoV-2,“ vysvětlil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Do veřejné sbírky vyhlášené městem Brnem mohou lidé stále přispívat, a to na číslo účtu 111377222/0800. Vybraný finanční obnos včetně případného využití peněz je pravidelně aktualizováno na webu https://www.brno.cz/koronavirus/.

Kromě výše uvedeného zakoupí Magistrát města Brna také dva zatavovací stroje, jejichž pořizovací hodnota je dohromady do 50 tisíc korun, a zatavovací misky. Tyto věci budou zakoupeny z položky krizových rezerv.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.