Přeskočit na obsah

Magistrátní jídelna připraví až 300 jídel denně pro sociálně potřebné

01. dubna 2020

Sociálně potřebným pomůže Magistrát města Brna se zajišťováním obědů. Radní dnes souhlasili s využitím magistrátní jídelny, která má momentálně volné kapacity. Náklady na tuto pomoc uhradí město z veřejné sbírky, kterou vyhlásilo minulý týden.

„Vzhledem k velkému množství magistrátních zaměstnanců, kteří pracují z domova nebo se starají o člena rodiny, funguje naše jídelna zhruba na polovinu své kapacity. Rozhodli jsme se proto zařízení využít a zabezpečit jídlo sociálně potřebným,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O lidi v sociální nouzi se ve městě stará spousta dobrovolnických organizací, množství poskytovaného jídla je však stále nedostatečné.

„Jídelna by pokryla denně 100 až 300 porcí v návaznosti na aktuální potřeby. Jedna porce, polévka a hlavní jídlo, vyjde na 60 korun, tedy pouze na cenu potravin. Tyto náklady město uhradí z prostředků veřejné sbírky statutárního města Brna ke zmírnění následku pandemie virové nemoci SARS-CoV-2,“ vysvětlil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Do veřejné sbírky vyhlášené městem Brnem mohou lidé stále přispívat, a to na číslo účtu 111377222/0800. Vybraný finanční obnos včetně případného využití peněz je pravidelně aktualizováno na webu https://www.brno.cz/koronavirus/.

Kromě výše uvedeného zakoupí Magistrát města Brna také dva zatavovací stroje, jejichž pořizovací hodnota je dohromady do 50 tisíc korun, a zatavovací misky. Tyto věci budou zakoupeny z položky krizových rezerv.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.